Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Výroční členská schůze oddílu

12. 2. 2015 | Dominika Plochová

V úterý 10. února se školní jídelna hanspaulské základky stala již po x-té na krátkou dobu středobodem modrobílé pozornosti. Kdyby nějací o-teroristé chtěli spáchat atentát na Kotlářku, byla by zde jedinečná příležitost. Konala se zde totiž výroční členská schůze DKP.

Na začátku večera jsme si v krátké prezentaci připomněli, co jsme v našem orientačním životě prožili v uplynulém roce a co nás zároveň čeká v tom letošním. Pak přišla řada na ty příjemné povinnosti – odměnění úspěšných závodníků za zisk licencí a vyhlášení výsledků ankety o DKP borce, borkyni a výkon roku.

V kategorii žen a dívek se s obrovskou převahou na 1. místě umístila (a získala tak titul DKP borkyně roku 2014) Terka Nováková, bronzová medailistka z MČR na krátké trati v Adršpachu. Druhé místo obsadila Ivana Mrázková a 3. skončila Daniela Illnerová, mistryně republiky v horském orientačním běhu v kategorii MIX veteránů.

Mezi muži to byl na 2. a 3. místě velmi těsný rodinný souboj. Z něj o jediný hlas vyšel lépe Vojta Illner, který se umístil na stříbrné příčce a svému tatínkovi Jakubovi přenechal třetí místo. I zde měl vítěz docela velkou převahu nad zbytkem „startovního pole“ a nebyl jím nikdo jiný než Tonda Semerád, který je kromě DKP borce roku 2014 tak trochu vlastně i smolař roku.

Nejtěsnější souboj byl však veden v kategorii Výkon, kde spolu soupeřilo dorostenecké družstvo s naším novým oddílovým intranetem OLINem, který byl v loňském roce uveden v činnost a nesmírně zjednodušil vnitrooddílovou byrokracii. I zde se hrálo o každý hlas a i zde rozhodl jeden jediný – ve prospěch našich dorostenců.