Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Štafety v Řásné a UNESCO sprint

18. 9. 2015 | Dominika Plochová

Druhý zářijový víkend se nesl ve znamení štafet a sprintu. Čekal nás velmi nabitý program v okolí vesničky Řásná a také v centru Telče.

Sobotní dopolední štafety s centrem u Velkého pařezitého rybníka se pěkně vydařily naší první mužské štafetě (Vojta – Kauli – Levák), která obsadila skvělé 13. místo. Ženy postavily 3 „jakoževyrovnané“ štafety, ale trochu zapomněly, že jejich někdejší sláva a výkonnost už je trochu jinde. První úseky z lesa sice přiběhly v rozmezí jedné minuty, bohužel po několika velkých chybách, ve kterých si společně pobyly, a tak konečný výsledek stačil pouze na 16., 17. a 25. místo.

Žáci běželi ve štafetách pražské oblasti. Tonda Švarc a Milan Malačka byly členy bramborové štafety v H14, jen o stupínek níže skončil se svou štafetou Matěj Šubrt.

Odpoledne po štafetách se konal sprint v Telči. Podobně jako v létě na Advantě na sprintu v Teplicích nad Metují se ukázalo, že pro pěkný sprint není nutně třeba členitého terénu s křivolakými uličkami, ba naopak. Relativně malé množství kontrol, několik typů terénu (město, zámek, park, sídliště) a nutnost překonat na nějakém místě vodní plochu přispělo k tomu, že to byl v Telči špičkový závod!

Z Kotlíků se nejvíce dařilo Dorotce Tiché, která v nadupané kategorii D12 zvítězila o více jak minutu!  Na 2. a 3. místě skončili Pavel Stehno a Zdenko Procházka v H65.

Další výsledky stojící za zmínku:

4. místo Terka Nováková v D18A, Milan Malačka v H14

5. místo Petra Snížková v D21C

6. místo Vojta Šubrt v H10 a Violka Janatová v D10N

Svou závodní premiéru si v Telči navíc odbyl i Jonáš Kolín v HDR v doprovodu babičky. Co na tom, že celý závod prospal, ve své věkové kategorii rozhodně vyhrál a celkově v HDR nebyl poslední, skončil na 30. místě ze 35!

Nedělní štafety se odehrávaly ve stejném prostoru jako ty sobotní, dámy tentokrát postavily štafety dle aktuální výkonnosti, pánové zůstaly u úspěšných sestav ze soboty a doběhli si pro 18. místo.

Dámská štafeta ve složení Dominika-Majka-Kiny nakonec dobyla první desítku, když skončila devátá. Další štafeta ve složení Peťula-Madla-Lúca doběhla 15., třetí štafeta skončila na 21. místě.

V Pragovce v dorostu hostující Terka s Tondou v neděli oba vystoupali na bednu, Terka za druhé a Tonda za třetí místo.

Žáci opět startovali za Prahu a opět jim útok na bednu těsně nevyšel, v H14 skončily opět dvě štafety na 4. a 5. místě.

Foto: Zuzka Jedličková, http://shk.rajce.net/.

 

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: