Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Celostátní závody u Trutnova

3. 5. 2016 | Dominika Plochová

Nezvykle brzy, ještě v dubnu, i když úplně na konci nám letos začala celostátní závodní sezóna. Áčkaři, béčkaři, eliťáci i veteráni se na čarodějnice sjeli na kopec nad Horním Starým Městem u Trutnova, aby si ve zdejších kopcích užili poctivou sobotní klasiku i pěkný nedělní middle.

Na shromaždišti bylo vše potřebné, počasí přálo a tak už se jen čekalo, jaké to bude v lese. Parametry tratí sobotní klasiky budily především převýšením docela respekt. Za sebe ale musím říct, že už se mi dlouho žádná klasika nelíbila jako tahle. Hned v úvodu na druhou kontrolu jsme měly (tj. D21E) dlouhý postup s volbou přímo (a i tam bylo několik variant kudy to přímo vzít) nebo dlouhou obíhačkou po cestě. Dle GPS záznamu to pro ty nejlepší bylo téměř rovnocenné, dvacet vteřin hovoří ve prospěch postupu přímo. Naopak na vzdálenostně polovičním postupu na 6. kontrolu už byla obíhačka po cestě zprava o dost nevýhodnější. Volby skýtal skoro každý postup, takže bylo co řešit až do cíle.

I já s Majkou jsme v sobotu na startu vyfásly druhou podprdu a do ní malou GPS krabičku, a tak jsme měly večer v tělocvičně nad tabletem o zábavu postaráno. Zpětně tak v GPS záznamu můžete stalkavat nejen nás dvě, ale i Leváka v mužské elitě.

Ani výsledkově jsme nevyšli na prázdno a sobota nám přinesla komplet sbírku TOP 3 umístění:

Do desítky se ještě vešli:

  • 4. místo – Sofie Štoková v D10N a Zdenko Procházka v H70B
  • 8. místo – Kristýna Kolínová v D21E, Maruška Kalousková v D16B, Pavel Stehno v H65B a Ivana Mrázková v D55B, Hanka Stehnová v D65B
  • 9. místo – Ondra Falta v H21B a Jitka Klusáková v D55B
  • 10. místo – Jáchym Šubrt v H10C, Violka Janatová v D10N

Nedělní middle se snažil maximálně využít skalnaté hrany prudkého svahu, kam umístil až neuvěřitelné množství kontrol, schválně se podívejte sem. Doslova kontrola za každým šutrem. I zde se, podobně jako v sobotu, našel delší postup, v naší kategorii ale byla jeho realizace dost jasná, a téměř všechny ženy v elitě jej obíhaly zprava po cestě. Ač byl terén stále stejný, tedy velmi kopcovitý a fyzicky náročný, podařilo se staviteli postavit moc pěkné tratě, které byly i překvapivě rychlé (30 minut v H21E, 33 minut v D21E). Mně už se teda dlouho nestalo, že bych šla v elitě nějaký middle pod 40 minut! I v neděli se v elitě závodilo s GPSkami na zádech, tak se určitě podívejte, jaké tratě D21E a H21E měli, a kudy to chodili!

Ani v neděli jsme neodjížděli s prázdnou:

A uznání za pěkné výkony zaslouží i:

  • 4. místo – Tonda Švarc v H14B (z celkem 66 borců!), Mariana Štoková v D21B
  • 6. místo – Sofie Štoková v D10N, Pavel Klaška ml. V H21B, Pavel Stehno v H65B
  • 7. místo - Milan Malačka v H14B
  • 8. místo - Dorotka Tichá v D14B (z celkem 54 borkyň!), Kristýna Kolínová v D21E, Hana Stehnová v D65B
  • 9. místo – Ivana Mrázková v D55B

Stránky závodu hledejte zde.

Foto: http://kade.cz/

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: