Český pohár v orientačním běhu - Žatec / sprint

Základní informace

Dne 30.5.2015 se v Žatci uskuteční závody v orientačním běhu (OB) - disciplíně "sprint". Tato disciplína OB je charakteristická krátkým průběhem (čas vítěze by měl být 15 minut), během ve vysoké rychlosti a zpravidla městským terénem. Centrum závodu bude v okolí haly TJ Sever Žatec, prostor závodu ale bude zahrnovat jak celé historické jádro Žatce, tak novější zástavbu západně od starého města. Závody se uskuteční v odpoledních hodinách: start začíná od 16:00.

Pořadatelem závodů je Oddíl OB Kotlářka. Jsou součástí trojzávodu společně se dvěma závody Českého poháru štafet v blízkost obce Kroučová (okr. Rakovník). Tyto závody se uskuteční 30. a 31.5. v dopoledních hodinách.

Prezentace závodníků v centru závodů probíhá do 15:30. Start závodu je intervalový, první běžci vyběhnou v 16:00, poslední potom přibližně v 18:00. Vyhlášení nejlepších se očekává v 18:30. Očekáváni jsou jak nejlepší orientační běžci v ČR, tak i několik zahraničních závodníků. Závod je totiž zařazen do světového rankingu WRE. Dále je očekávána účast i mnoha dětí, dorostu a veteránů. Závod je vhodný také pro začátečníky, pro něž je připravena kategorie P (je možné se dohlásit na místě). Délky tratí jsou jsou přibližně 1,5 - 3 km.

Webové stránky závodu: http://obkotlarka.cz/zavody/sprint-zatec

Kontaktní osoba: Ondřej Pospíšil, Turn on JavaScript!, +420 603 938 617

Základní informace ke stažení

Plakát pro veřejnost ke stažení