Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Veteránské štafetové mistryně

10. 10. 2017 | Dominika Plochová

Málokdo by to do nich řekl, ale ta sličná děvčata na fotografii už spadají do kategorie veteránek (tj. závodnic nad 35 let). Na víkendovém MČR a Veteraniádě štafet se poskládaly do jedné štafety, postupně jedna podruhé vyrazily do lesa, a když se z něj vyloupla ta poslední a doběhla do cíle byly z nich rázem veteránské mistryně ČR! A kdože to vlastně je? Petra Snížková, Zuzka Jiřištová a Lúca Janatová, gratulujeme!

Mladí muži v téže věkové kategorii obsadili v sobotu 7. a 15. místo. Na neděli pak spojili síly s dámami (ty ještě posílily o Katku Mullis) do dvou nejmladších veteránských družstev a netajili se medailovými ambicemi. Bohužel, přes noc Kauli chytil mor, a tak proběhla na poslední chvíli ještě trochu personální rošáda a byly povolány náhrady. I tak nejmladší vetoši obsadili skvělé 4. (Martin Nývlt, Petra Snížková, Jakub Illner, Katka Mullis, Jirka Mrázek) a 6. (Jarda Tomeš, Zuzka Jiřištová, Pepa Goder, Lúca Janatová, Petr Nývlt) místo.

Dospělí vytvořením dvou veteránských družstev značně oslabili, k tomu se navíc přidalo i několik onemocnění či dlouhodobá zranění, takže konečné 28. místo asi odpovídá aktuálnímu stavu. Druhé družstvo už pak byl totální lepenec, ale i tak čest všem doběhnuvším. Ani dorostenci se po několikaleté totální absenci DKP družstva v této kategorii nesešli v nejsilnější sestavě, ale příští rok už to jistě vyjde!

No a o žácích a jejich úspěchu je zde samostatý článek!

O krásnou modrobílou fotodokumentaci celého víkendu se postarala Ivana.

Foto: kade.cz

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: