Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Jak nás Pragovka skoro donutila dobýt Kašperk

20. 5. 2015 | Dominika Plochová

Pražské oddíly letos českým orienťákům rozšiřují obzory v podobě výprav do částí republiky orienťákem příliš nepolíbených. Započala to o uplynulém víkendu Pragovka, která nás vyslala na jih k Sušici na první závody Českého poháru a Žebříčku A. Za 14 dní pokračujeme my s návratem do Kroučové po dvanácti letech a v druhé půlce června to zakončí Ekonom u západočeského Jáchymova.

Pragovka to však započala s noblesou. Terénu, zázemí, tratím ani počasí nebylo co vytknout, když jsme navíc měli pro sebe celou třídu a natrefili jsme na skvělou hospodu, nebylo vskutku naše pražské soky za co hanit. Sobotní krátká se odehrávala celá kolem kamenitého (až skalnatého) kopce s rozhlednou Sedlo. Závody to byl nesmírně náročný mapově i fyzicky – i postupy z kopce se kvůli těžké kamenité podložce vyplatilo obíhat po cestě. V neděli tentýž kopce posloužil k jedné až dvěma volbám dlouhých postupů a jinak se závod odehrával v prostoru mezi již zmíněným Sedlem a hradem Kašperk (nejdelší kategorie to měly i s prohlídkou).

I na jihu Čech pokračovala ve své jarní spanilé výsledkové jízdě Terka Nováková a odvezla si dvě skvělá druhá místa v kategorii D18A. V sobotu se na bednu dostali ještě Jáchym Šubrt (2. v H10L), Petr Šebek (1. v H18B), Terka Svobodná (1. v D21B), Eva Svobodná (1. v D55), Ivana Mrázková (2. v D55), Zdenko Procházka (2. v H70B). Skvěle zaběhl i Levák, který v pánské elitě obsadil luxusní 7. místo, spokojená mohla být i Simča (13. v dámské elitě).

A v neděli? Kromě Terčina stříbra se blýskl opět Jáchym Šubrt 2. místem v H10L a Jakub Illner vyhrál v H45.

Stránky závodu se vším všudy najdete zde.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: