Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Dvě medaile z nočáku a cenné body do Českého poháru štafet

26. 4. 2015 | Dominika Plochová

Poslední dubnový víkend byl nesmírně nabitý. Pražská termínovka zela prázdnotou, ale správný orienťák si lámal hlavu nad tím, zda se vydat do Moravského krasu na MČR v nočním OB nebo na některé z oblastních závodů sousedních oblastí, či to nakombinovat ještě nějak složitěji (třeba si v sobotu dopoledne střihnout nějaký ten oblž, na večer dorazit na NOB a rovnou si zde v neděli odběhnout ještě štafety).

Modrobílé ženy měly předem jasně nalajnováno, že v neděli musí v maximálním množství na štafety, aby posbíraly nějaké body do žebříčku, když ty další na konci května neběžíme, ale pořádáme…. Dlouho to vypadalo nadějně na účast tří štafet. Pak ale Tomáš Johanovský na Facebooku rozvířil svým rouhačským dotazem na zkušenosti se sportováním s antibiotiky velkou diskuzi (všichni mu to rozmlouvali), čímž na oddíl patrně seslal jakousi klatbu a záhy byly ze tří plnohodnotných štafet dvě polomrtvé.

Štafetám tedy v sobotu předcházelo MČR v NOBu, kde se blýskli skvělými výsledky Illnerovi – Vojta skončil na 2. místě v H20 a Jakub se stal nočním mistrem v H45. V H18 skončil na 10. místě Tonda Semerád a velmi dobře běžela i Maruška Kalousková, věkem ještě D14, která v kategorii D16 skončila na 19. místě z více jak 50ti startujících.

Na nedělní štafety, kam se tedy nakonec vydaly dvě štafety D21 a jedna H21, byl plán jasný – nikdo nesmí být DISK. A to jsme splnili a dokonce i všechny štafety, včetně mužů vyběhly nějaké body, takže super! Ženy vybojovaly 4. a 10. místo, muži doběhli dvaadvacátí. Nejúspěšnějším modrobílým štafetovým borcem byl ale nakonec Tonda Semerád, který letos hostuje na štafety v Pragovce, a dofinišoval své štafetě pro 3. místo!

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: