Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Áčka ve Štěměchách

8. 6. 2015 | Dominika Plochová

Minimálně jeden jarní závodní víkend se každoročně vyznačuje úmorným vedrem. Letos si to vzal na svá bedra hned ten první červnový, a zhostil se svého úkolu velmi zodpovědně. Sluníčko pařilo jak na béčkách v Peklovsi (ale tam je od čertovských kotlů vedro určitě i v zimě), tak na áčkách ve Štěměchách. Do Štěměch vyrazila pouze devítičlenná skupinka těch modrobílých Kotlíků, kteří měli správného předtucha, že zdejší terén bude atraktivnější než ten pekelný. Na Vysočině je totiž vždycky krásně a terén zde nikdy nezklame.

Výtečný byl už jen web závodu, jehož webmástr je očividně veselá kopa a podle toho vypadaly i jednotlivé příspěvky. Člověk by nevěřil, že i z jednoduchého oznamu jako třeba, že byly vydány startovky se dá udělat docela dobrá legra! No, však se přesvědčte sami.

Sobotní klasika byla poctivá, a o to víc v takovém vedru (i když je pravda, že v lese mi to tak strašné nepřišlo, tam byl relativně chládek). Začátek byl relativně rovinatý a rychlý (tedy by byl, kdyby to tam všude nebylo zuřivě zaklackovaný), druhá půle se pak postupně zelenala a nakláněla, takže kdo do té doby pomalu přestával moct, brzy nemohl úplně. A někdo dostal v půlce hlad (to jako já), tak to zapích úplně.

Terka Nováková se rozhodla, že už jí to na bedně vlastně tolik nebaví, a tak v D18A skončila těsně pod ní - na čtvrtém místě. Umístění ostatních nestojí moc za řeč, radši jsme se šli koupat!

V neděli nás už před sedmou ráno probudilo dusno v tělocvičně, a tak jsme si ještě před závodem střihli KPČ v podobě návštěvy rozhledny na Pekelném kopci (to aby se na nás s tím Peklem nemohli účastníci béček moc vytahovat). Býval by nám zbyl čas i na rozhlednu Mařenka, ale to už jsme byli asi trochu líní.

Nedělní hustníkový middle byl taky poctivý. Za svou kategorii můžu říct, že ženy eliťačky tam předváděly dobrou estrádu. Můj lísteček mi v cíli prozradil, že ztrátu na nejlepší mezičasy mám 9 minut a na vítěze 3 minuty, takže i vítězka tam nechala minimálně 4 minuty. Mě tam doběhla holka o dvě minuty, abych jí pak zas o dvě minuty utekla, kousek před cílem jsem se ztratila a ona mě doběhla podruhé a v cíli pak byla druhá… No dobrá komédie! Schválně koukněte na mapu!

Terka Nováková v D18A skončila opět čtvrtá, Dominika v dámské elitní komedii na 8. místě a Tonda v H18A uzavřel první desítku.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: