Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Zpráva z HROBu 2017

5. 11. 2017 | Jakub Illner

HROB 2017 se konal daleko na Valašsku, s centrem v hotelu Všemina, postaveném ještě za éry JZD Slušovice. Z Prahy plus mínus 4 hodiny, podle stavu provozu na D1. Počasí bylo zcela netradiční, sluníčko v sobotu a polojasno v neděli. V sobotu se běžel skorelauf s velkým množstvím kontrol kolem hotelu, v neděli pak bylo pevné pořadí kontrol a hendikepový start. 

Úvodem bych si dovolil poděkovat Dominice, která sice nakonec nestartovala, ale zařídila skvělé ubytování v penzionu Na Škole. Až budete někdy spát ve třídě 1A, tak vězte, že náš pokoj 1A vypadal takto a můžete tiše závidět. 

Tratě se snad všem líbily. Několik osobních zážitků, pro dokreslení nálady za běhu: 

  • V sobotu se na občerstvovačce podávala valašská slivovice, nalévaná z 20l demižonu, přikusoval se chleba se škvarky. Kdo si nedal, prohloupil! V neděli již jen škvarky. 
  • Při pokusu o oběhnutí samoty jsme se s Danielou ocitli na soukromém pozemku, kde majitel zrovna spravoval plot povalený předchozími běžci. Veselá diskuse. 
  • Při překonávání pastviny byla Martina s Janou překvapeny střelbou místních domorodců na ovce. Jedna ovce zasažena a (zřejmě) následně zkonzumována. 
  • V neděli jsme se asi na 5 minut zamotali do trnek, což je v kraji údajně nejrozšířenější ovocný strom. Až posléze mi došlo, že trnka je švestka. 
  • Diplomy v podobě masivního dřevěného bloku, s vyrytým obrázkem hrobu, to vše zasazeno do železné obruče. Váha cca 2kg/kus, viz. foto. 

Výprava Kotlářky byla velmi úspěšná. Během psaní této zprávy sice ještě nebyly zveřejněny oficiální výsledky, ale neoficiálně jsme dopadli skvěle: 

DD - 1. Martina Bochenková a Jana Ryantová, 3. Šárka Svobodná a Michaela Černochová 

HH - 7. Vojta Illner a Kuba Veselý (Tomáš Johanovský a Martin Nývlt by se jistě také umístili na předních místech, ale v neděli běžel jen Tomáš, neboť Martin si narazil žebra) 

HD40 - 1. Daniela a Jakub Illnerovi 

PO - 3. Pavel a Martin Klaškovi   

Vše ostatní naleznete na http://hrob2017.obvizovice.cz/ 

Návštěvu kraje doporučuji, kromě pensionu Na Škole bych ještě chtěl zmínit Pivovar Vraník v Trnavě, rozhlednu Vartovna u Liptálu, kavárnu Afrika ve Vizovicích a podnikovou prodejnu RUDOLF JELÍNEK tamtéž. Abyste viděli, že jsme se ani po HROBu neflákali. 

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: