Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Vysočinská áčka

9. 6. 2014 | Dominika Plochová

Menší část Kotlíků (to je zhruba dvacet) zamířila první červnovou sobotu z Prahy o šedesát stupňů jiným směrem než většina a místo na sever do Fojtky se po oblíbené rozkopané a pozužované D1 vydala na Vysočinu k Novému Městu na Moravě do vísky Odranec. Pořadatelé nás na webových stránkách závodu už dopředu bavili svými vtipnými články a komentáři, tak jsme doufali, že je smích nepřejde ani během samotného pořádání. Do tváří jsem jim příliš nekoukala, ale za sebe můžu říct, že k tomu neměli důvod.

Kodrcání po Dé Jedničce se nakonec nějak přežilo, a tak jsme ještě před polednem mohli na rozpálené louce vztyčit náš nový tunel a vlajky a pak postupně odcházet do lesa vstříc náročné klasice. Délky tratí sice vzbuzovaly respekt, ale převýšení se zas tak hrozně netvářilo, takže jsme to rozhodně předem nevzdávali a přes to děsný vedro šli do závodu se vztyčenou hlavou! Pravda, možná jen Šárka šla do lesa spíš s cílem přežít a nepřivodit si nějaké další komické zranění do sbírky (ve středu dopoledne jí totiž vyndali jedny stehy, a tak si hned na odpoledním PPŽ přivodila další pěknou rozseklinu, tentokrát nudně jen na koleni).

Vysočinské lesy jsou pro orienťák jak stvořené, to je jasné, to víme a ani ten odranecký nezklamal. Hustníčky, melioračky, bažinky (i když tentokrát na můj vkus trochu moc suché….), to všechno v lese nechybělo. Po závodě už bylo vedro neúnosné, a tak všichni kvitovali s povděkem nápad pořadatelů prodávat v jejich bufetu nanuky. My k tomu dostali ještě super nápad dojet se před večeří ještě vykoupat do nedalekého Medlovského rybníka, což nám zvedlo náladu po nepříliš vydařené klasice. Jediní, kdo se dostali vůbec do desítky, byli v H18 Vojta Illner (9.) a v D18 Terka Nováková (10.). Pěkné je i 14. místo Majky v dámské elitě, ale jinak celkem bída.

Pořadatel tentokrát kromě tělocvičny nabízel i možnost kempování přímo na shromaždišti, čehož jsme rádi využili a uložili se do spacáků buď přímo v oddílovém tunelu nebo ve vlastních stanech v jeho okolí. I když byla v noci někomu zima, ráno se zas brzy ohřál, protože pařák z předchozího dne nabral na ještě větší intenzitě, a to už pěkně do rána. Pořadatelský bufet úspěšně zvládal velký nápor zájemců o zmrzlinu, a tak se to vedro dalo snášet o trochu lépe. Na závodním pořadu byl middle, pro který je vysočinský terén úplně stvořený. Vteřiny i minuty je jednoduché ztratit jak v hustníkách mezi rýhami, tak v čistém lese při ztrátě kontaktu s busolou.

Middle nám očividně svědčil více, protože nejenže  jsme v té první desítce měli větší zastoupení, my vybojovali dokonce i dvě bedny! Čerstvá bakalářka Madla si doběhla pro vítězství v D21A a pouze o stupínek níže byla v D18A Terka Nováková. Hezky, pěkně, holky, velká gratulace! Spokojená určitě mohla být i Simča, která v elitě obsadila 9. místo.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: