Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Vrchol jarní žákovské sezóny a MÁME POHÁR!!!

22. 6. 2017 | Tonda Šubrt

Štafety jsou pro děti vrcholem závodění. Poslední závod na závěr série PPŽ tak pro většinu dětí ze středeční Hvězdy byl opravdu největší závodnickou událostí jejich života. Proč?

• Ve štafetě najednou závodí i za kamarády. A když to někdo diskne celé štafetě, tak to mrzí dvojnásob.
  • Děti musí udržet pozornost od samého začátku závodu, aby měly vše připravené, čip vynulovaný a aby nepromeškaly toho, kdo jim štafetu bude předávat.
  • Vše se děje v neskutečně stresovém prostředí. Pro mnohé to je první štafetový závod, nevědí, jak to vše probíhá a mají strach, že tomu nebudou rozumět a že to pokazí.
  • Všechny děti kolem křičí, ptají se jeden přes druhého. A když už dítě vyběhne do závodu, tak místo obvyklého klidu v lese je vystaveno fandění, pokřiku ostatních a přímé konkurenci ostatních dětí.

Aby toho nebylo málo, pořadatelé letos nepřipravili fáborkové tratě. Pro více než desítku našich dětí to tedy zároveň byla premiéra bez fáborků!!!

A povedlo se. Všechny naše děti vyběhly na trať včas, na nikoho se na startu nečekalo, všichni byli včas na předávce. Všichni se také v pořádku vrátili "z lesa", tedy včetně těch, co v životě neběželi nefáborkovou trať!!!

Krom toho se nám dařilo i ve výsledcích. V naší nejsilnější kategorii - HD10 - doběhla štafeta ve složení Kája Mullis - Jáchym Šubrt - Eda Machar - Julča Hladíková na výborném druhém místě. A to naše štafeta je v součtu o 5 let mladší, než štafeta z Dobříše, která letos vyhrála! Výborně zaběhly i děti z druhé (Amálka Lampová - Matyáš Rudolf zvaný Koláček - Marťas Horáček - Violka Janatová) a třetí (Kačka Kohoutová - Štěpa Brandejs - Vítek Ransdorf - Pavlína Nováková) štafety v HD10, když trojka dokonce předběhla dvojku. Skončili tak na 7. a 8. místě, nejlépe z přítomných "dvojek" nebo "trojek".

I další štafety si zaslouží pochvalu, a v nich hlavně nejmenší děti jako Julča Lampová, Adam Franěk, Jenda Vrána, Daník Machar nebo Anička Kváčová - tihle štafetoví běžci jsou narození v roce 2009 nebo dokonce 2010!

Naše jedničková štafeta v HD12 zaběhla také pěkně a skončila na 8. místě. Dvojková to bohužel diskla. To samé se bohužel podařilo také výborně běžící štafetě v HD14, která tím přišla o vítězství. O to sympatičtější je šesté místo naší "dvojky" v této kategorii.

Mimochodem, kromě dětí si štafetu prvně zaběhly i tři jejich mámy a ani ony neskončily poslední :-).

Fotky ze štafet si můžete prohlédnout zde.

Po štafetách došlo i na vyhlášení celkových výsledků PPŽ. V jednotlivcích v D14 s přehledem zvítězila Dorotka Tichá, první místo v H14 získal Jarda Sedláček.  Druhý v H10 byl Jáchym Šubrt. Těsně pod bednou skončili Eliška Poborská a Vojta Šubrt. Kája Mullis, která přešla z fáborků do D10 teprve před měsícem, skončila na 8. místě v D10! A v H10 je mezi prvními osmi závodníky hned 5 Kotlíků (již zmíněný Jáchym Šubrt, Eda Machar, Koláček, Šimon Víteček a Martin Horáček). Není proto divu, že jsme získali i pohár pro vítězný oddíl. A na posledním tréninku, který se koná příští týden, to musíme pořádně oslavit!