Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Velkolepé zahájení sezóny

25. 3. 2019 | Dominika Plochová

Zima utekla jako voda, orientky už nějaký ten pátek vrhají nenávistné pohledy na opodál stojící lyžáky a nervózně vyhlížejí roznos prvních lampionů. Někomu se ze skříně dostaly už před týdnem na Jarních skalách, jiné musely čekat ještě o týden déle. Na Jarním poháru nebo první Pražském žebříčku už ale snad byla uspokojena většina:-).

Sobotní štafety (1. závod Českého poháru) nemohly být vyhecovanější, kor když jsem přišla s vnitrooddílovou výzvou, o to, kdo zaběhne nejlépe, zda štafeta dorostenců, dorostenek nebo žen. Že naše skvělé 6. místo v D21 bude nejhorší jsem ani ve snu nečekala. Ale pěkně od začátku!

Začátek totiž vyšel skvěle. Z prvního úseku v H18 doběhl na skvělém 4. místě s minimální ztrátou na čelo Honza Nechanický, na 2. úseku nenechal nic náhodě Tonda Švarc a doběhl z něj druhý. Na posledním úseku svedl Milan velký boj, ze kterého bylo nakonec 3. místo se ztrátou 30 vteřin na vítěze. Jak je to teď v H18 vyrovnané ukazuje to, že se prvních 10 štafet srovnalo do pěti minut!

V dorostenkách rozbíhala Eliška Poborská (12. místo), na druhém úseku zazářila Anička Smutná (sama pořád nemůžu uvěřit, že tahle naše borkyně běhá teprve dva roky!!!), která třetím časem na úseku vytáhla štafetu na 5. místo (ztráta 30 vteřin na bednu!), a to na třetím úseku Dorotka Tichá po strhujícím finiši o vteřinu uhájila!!
B štafety doběhly na 34. (dorky) a 35. místě (dorci). Do příště už dáme dohromady i C štafety!

No a díky těmto výkonům teď po prvním kole dorostenci průběžně vedou Českou ligu klubů! Super!

Kromě již zmíněných žen, kde za zmínku stojí především výkon Majky na 3. úseku, kde zaběhla nejlepší čas ze všech, jsme na vyhlášení tleskali ještě veteránům - Kauli, Jarda Tomeš a Jakub Illner vyhráli kategorii H105!

Na nedělní klasiku na Jarním poháru nás zůstala už jen hrstka Kotlíků, ale i ta stála zato. Kategorie D/H21C byly nabité nejlepšími dorostenci a dorostenkami, kteří usilovali o nominaci na CEYOC (= Středoevropský pohár mládeže). Z Kotlíků v těchto kategoriích startovali Milan Malačka, Dorotka Tichá a Eliška Poborská a prvním dvěma jmenovaným se nominace vydařila, Elišce nevyšla jen o pouhých 45 vteřin.

Velká kupa Kotlíků naopak zamířila na první závod Pražského žebříčku do Travčič. Konkurence zde byla obrovská, protože kromě (tradičních) Středočechů byl tento závod oblastním žebříčkem i pro Ještědskou oblast! O to parádnější jsou všechny ty výsledky z bedny: Terka Nekvasilová (2. v D16), Lucka Řadová (3. v D18), Ája Voltrová (1. v D20), Daniela Illnerová (3. v D50), Adam Engel vyhrál H10 (v konkurenci 40 borců!!), Adam Svoboda (2. v H10F), Šimon Víteček (3. v H12), Albert Mareš (3. v H16), Jarda Sedláček (1. v H18), David Klement (3. v H18), Dan Ridzoň (1. v H20), Mirouš Betlach (3. v H60).

Kdybychom v H12 vzali čistě závodníky Pražského žebříčku, obsadili by Kotlíci 1. - 8. místo, a to nás taky moc těší!

Už se nám i pěkně plní mapový archiv, neváhejte taky přispět mapu či komentářem!