Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Tak nám začala sezóna aneb mistrovský sprintový bronz v době koronové

7. 9. 2020 | Dominika Plochová

S půlročním zpožděním se nám konečně rozjela oficiální o-sezóna a hnedle pěkně ve velkém!

První zářijovou sobotu se ve východních Čechách konala rovnou dvě mistrovství republiky. V sobotu dopoledne nás přivítal ranní rozespalý Hradec Králové na Mistrovství ČR ve sprintu. Závod byl určen pouze pro dorost a dospělé (a i pro ty jen velmi omezeně), takže když se celé startovní pole odebralo do karantény (předzávodní, nikoliv covidové, i když stan s nápisem VSTUP DO KARANTÉNY mohl být pro náhodné kolemjdoucí trochu matoucí:-)), zůstali na shromaždišti skoro jen pořadatelé.

Závod byl velmi zajímavý, mapově poměrně složitý a rozmanitý, na každém postupu bylo co řešit a výhodu měl ten, kdo se nebojí pustit střemhlav ze schodů, protože těch tam bylo taky požehnaně.

Z naší třináctihlavé skupinky se nejvíce dařilo na 7. místě Majdě Škáchové v D20, do TOP 10 se ještě vešli Milan Malačka (H18) a Viki Škáchová D16. V hlavní ženské kategorii byla Majka Pospíšilová 17. a Dominika DISK, protože visí a nečte kódy (hanba, fuj!).

Na odpoledne jsme se přesunuli do Pardubic, kde se v městské části Ohrazenice konalo MČR ve sprintových štafetách a Kotlíci zde v kategorii dorostu měli právo startu hned pro tři čtyřčlenné štafety.

Jak už to tak u sprintových štafet bývá, závod to byl dramatický. Finišmenka Eliška Poborská vybíhala do posledního úseku na 8. místě se ztrátou 41 vteřin na vedoucí štafetu a 23 vteřin na třetí místo a jejími soupeřkami byly samozřejmě jedna dorostenecká reprezentantka vedle druhé. Na divácké kontrole, která byla ani ne dvě a půl minuty před cílem, už byla Eliška šestá, ale na bednu to bylo pořád 18 vteřin daleko. No a pak se v pytlíku stal zázrak, nebo spíš Eliška přeřadila na desátou rychlost z pěti a objevila se na doběhu zhruba na čtvrtém místě zhruba dva metry za třetí finišmankou Pardubic, kterou asi tak na posledním půlmetru celého doběhu svým finišem udolala, že musel konečný verdikt vyslovit cílový rozhodčí. A medaile byla doma!

Štafeta běžela ve složení Anička Smutná, Honza Nechanický (OSN), Milan Malačka, Eliška Poborská.

Další dvě štafety (Dorotka Tichá, Vítek Škácha, Albert Mareš, Viki Škáchová, resp. Anežka Petriláková (DOR), Tonda Švarc, Jarda Sedláček, Karin Sanna) skončily na 17. a 28. místě.

Foto: https://lokopce.rajce.idnes.cz/

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: