Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Sprintování v Brně

9. 5. 2017 | Dominika Plochová

Kdo není tak úplně v o-braze, mohl by si dle nadpisu klidně pomyslet, že bude tento článek pojednávat o brněnském způsobu dobíhání met.. eh, pardon, tramvají či nácvik utíkání z jihomoravských hospod bez placení. Pro oboje by totiž náš čtvrteční sprintový trénink na Kampě byl více než vhodný... Ale přesto vám možná raději napíšu něco o modrobílé účasti na MČR ve sprintu a sprintových štafetách, která Brno o uplynulém víkendu hostilo.

V sobotu odpoledne byly na pořadu sprintové štafety, které jsme přes tradiční peklo prožité na D1, nakonec všichni stihli. Centrum závodu bylo na úpatí Špilberku a závod samotný se odehrával na kopci a kolem hradu samotném. Po roční pauze jsme opět dali dohromady štafetu DH21 (Dominika Plochová - Ondra Pospíšil - Tonda Semerád - Katka Mullis), celou dobu jsme se pohybovali kolem 15. - 17. místa, ale nakonec jsme bohužel kvůli jedné přehlédnuté kontrole skončily v početném poli diskvalifikovaných. Další želízka v ohni jsme po tříleté pauze měli v kategorii DH18. Ke dvěma ostříleným borcům Tondovi a Milanovi se přidaly dvě borkyně sbírající zkušenosti - hostující Pavla Blahová a Eliška Ledinská a byly o třídu lepší než dospělí, protože nebyli DISK!

Největší úspěch jsme však zaznamenali v prestižní kategorii MIX, kde jsme nejenže postavili dvě štafety, ale jedna z nich dokonce obsadila 3. místo. A to její finišmen Martin Klusák šel toho odpoledne v Brně jen náhodou kolem a do cesty se mu připletl nějaký o-závod...:-).

Neděle pak už patřila závodu jednotlivců. Dopoledne nejdřív bojovali D a H21 o postup do finále a hnedle po nich se do prostoru Kraví hory vydali bojovat o cenné kovy veteráni. A pozor, zde přichází highlight víkendu - ve veteránských kategoriích jsme získali tři medaile! H35 ovládl Jarda Tomeš, v kategorii D60 byla druhá Ivana Mrázková a stejnou pozici obsadil Jakub Illner v H50.

Odpolední finále dorosteneckých, juniorských a dospělých kategorií se pak odehrávalo v centru Brna. Od pořadatelů to byl myslím dobrý krok, že sem nehnali i veterány, protože s čitelností soustavy schodů kolem Petrova by ti dříve narození měli asi trochu problém. Žádný problém ale patrně neměla modrobílá pětice finalistů, protože se všici vešli do první patnáctky ve svých kategoriích:

4. místo Tonda Semerád v H20

5. místo Milan Malačka v H16 (čtvrtý z Čechů)

6. místo Terka Nováková v D20

11. místo Tonda Švarc v H16 (desátý z Čechů)

15. místo Dominika Plochová v D21

 

Foto: Jiří Čech

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: