Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Rychlí jako komety (reportáž z ŽB Čechy z Hluboké u Rabštejna nad Střelou)

13. 6. 2018 | Majka Pospíšilová

Kometa Kralovice uspořádala o víkendu 9.–10. 6. žebříček B Čechy, kde byla slušná účast Kotlíků nejrůznějších věkových i výkonnostních kategorií – na sobotní klasice 27, v neděli na krátké 22.

Sobotní klasika byla pro většinu závodníků a závodnic fyzickou prověrkou, stavitelé nešetřili zejména delší kategorie, které posílali do kamenitých údolí k řece Střele. Perličkou bylo brodění Střely, které čekalo mužské kategorie. Fyzickou náročnost závodu zvyšovalo ještě teplé počasí, pořadatelé však zajistili husté pokrytí občerstvovačkami s širokou nabídkou sortimentu. Nejúspěšnějšími Kotlíky byli Zuzka Škáchová v D12C, v D21A Katka Mullis druhá a já třetí. Oslnivý byl výkon Kamčy Rambové, která rozdrtila všechny soupeřky i přesto, že si přes pupek nevidí na špičky bot. Ženské výkony doplnila Jitka Klusáková svým vítězstvím v D60B. Muži se nenechali zastínit – v H16B si třetí místo odvezl Jarda Sedláček. Veterány H45B vyhrál Jakub Illner. Nedostatky ve vyvěšování výsledků zklamaly naděje na třetí místo pro Přemka Nováka, když ho při doběhu na stupně vítězů zákeřně předběhl jakýsi maskovaný Vakant a odsunul ho na čtvrté místo.

Jitka, D60B

Majka a Katka D21A

Nedělní krátká byla v podobném prostoru. Z oddílového stanu zaznívala kritika stavby tratí (průběh startovním koridorem, kontroly v místech, kde je spoustu podobných, nezmapovaných objektů, neměnící se charakter trati, nespravedlnosti v podobě vydupaných cestiček apod.), ale i její pochvaly... Kotlíci opět dosáhli medailových umístění – tentokrát neporazitelná Zuzka Škáchová vyhrála v D12C, mně patřilo druhé místo v D21A a Jakub Illner tentokrát obsadil druhou příčku v H45B.

Celkově se jednalo o klasická béčka s menšími či většími mouchami ne příliš profláklého pořadatele. Na viděnou na MČR KT, doufám, že i tam přidají Kotlíci a Kotlice pěkná medailová umístění!

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: