Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Report z Grazu

23. 7. 2019 | Přemek Novák

Cesta tam probíhala v plně obsazené Vítečkovic dodávce. Na pár hodin jsme se zdrželi (překvapivě) v Rakousku, kvůli nehodě. Bylo takové vedro, že otevřené okénko rovnou nahrazovali otevřené boční dveře při popojíždění.

Do Grazu jsme dojeli tak akorát, abychom se stihli připravit na nejkratší sprint co byl na programu. Ještě před startem jsme pozdravili Procházkovi, kteří si taky přijeli zazávodit. Některé části tratí byli zajímavé, některé nikoliv. Já jsem zažil skvělý pocit, když jsem startoval v čase 00 (19:00) úplně sám:-). Skvěle běželi Karin a Šimon, když skončili na 4. místě. Vítek skončil v kategorii Open short na 1. místě.


Jelikož v sobotu byl start až v 18:30, tak jsme jeli navštívit soutěsku, bohužel byla ale bez vody. Následoval další přesun tentokrát na takovou malou rozhlednu, ze který byl nádherný výhled na město Graz.
Po navrácení se z výletu jsme navštívili centrum města a umělý ostrov na řece Mur, kde jsme napatě sledovali Tour de France (Honza byl v roli odborníka :)). Druhá etapa byla totální placka a byla také nejméně “regulérní”. Nejednoznačný pokyny, přesouvání kontrol, nepřesný popisy, chybějící zeď na mapě... Kdyby se konala u nás tak by se to celý zrušilo (nakonec se rušilo jen několik postupů). Kdo vykoukal všechny nachytávky a vyhnul se všem problémům, tak mohl být spokojen.

V neděli nás čekala nejnáročnější etapa a to byla sprintová klasika. Vedla totiž na zdejší kopec a převýšení 180m říkalo své (také bylo velké vedro). Tratě vedly převážně centrem města, což bylo nádherné! Po výlezu na kopec, bylo težké se rozeběhnout a donutit hlavu myslet. Několik z nás postihly žaludeční problémy z místního kebabu předchozí večer a tak, kdo se vrátil po 8 km do cíle živý byl vítěz.

V této etapě skončila Karin na 4. místě a Vítek obsadil 2. místo.

Poté už následovala dlouhá cesta vlakem zpět do Prahy.

A jak to dopadlo celkově?

Šimon Víteček si odváží pohár a diplom za 2. místo v kategorii M-16! Takže i když je o pět let mladší, tak se dokázal prosadit.

Vítek Procházka vybojoval nakonec 2. místo v kategorii Open short.

Dominika a Karin skončily těsně bramborový.

Zbytek výsledků za 3 etapy zde, mapy k nahlédnutí tady.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: