Reportáž z Ceny střední Moravy

3. 7. 2017 | Eliška Poborská

Pá 30/6

Vyrazili jsme směrem střední Morava z Černého Mostu. Čekala nás cesta dlouhá přes 3h a první etapa. Uběhla rychle a myslím, že jsme si ji s taťkou, Jáchymem a Tondou užili. (Tonda umí skvěle řídit. :-) )

Morava je opravdu krásná. Měli jsme shromaždiště u koupálka v Borotíně s krásným výhledem do okolí. Sluníčko, louky, a ... les. V něm se odehrál náš první závod. Byl čistý, průběžný, s cestami a skalkami. Tratě byly opravdu hezky postaveny a všichni 4 jsme se s nimi skvěle poprali. Odměnou nám bylo krásné koupání a super počasí.

Když jsme přijeli do "stanoviště", bylo už plné a tak jsme si našli místo v parku u zámku 0,5km od kempu a bylo tam jen pár stanů. Tonda uvařil skvělou gulášovku, díky! V noci halekali sice opilci, ale my byli tak unavení, že jsme během chvilky tvrdě spali.

So 1/7

Na start druhé etapy to bylo 2km. Báli jsme se deště, ale nakonec to byla "jen" přeháňka. Les nebyl tak čistý a kopcovitější. Nicméně i tak to byl úžasný závod. Po doběhu jsem si šla projít znovu závěrečnou partii, kde jsem neviděla hustník a opravdu byl hlavně v mapě, s trochou představivosti jsme ho našli. :-) Jáchym vyhrál! "Kluci" (Tonda s taťkou) měli trať docela těžkou s volbami postupů a užili si pořádný orienťák. :-)

Já s taťkou a vambereckými ženami jsme jeli obhlédnout Boskovický hrad a zámek. Moc doporučuji, stojí za to. Pojedli jsme obědovečeři na náměstí v restauraci Záložna. Po prohlídce Boskovic nás dovezly na ranč v Úsobrně(, kde spaly) a odtud jsme šli 5km zpět do Šebetova. Les byl oproti ránu krásně tichý a klidný. Čekala nás poslední noc a tréma před 3. etapou. Děkuji taťkovi, že mne podporoval, protože jsem byla docela nervózní. :-)

Ještě jsme si stihli s Jáchymem zahrát badminton.

Ne 2/7

A bylo tu velké ráno. Vypadalo to, že poběžíme v děšti, ten však naštěstí po 5minutách přestal a už bylo jen pod mrakem.

Jáchym startoval 00 jako 1. s 13vteřinovým náskokem, třetí také brzy po nich. Do lesa vyběhl rychle a držel se s druhým. Nakonec skončil na skvělém 2. místě se ztrátou necelé minuty.

Já startovala 2. o 24 vteřin, mně se závod povedl - vyhrála jsem o 3 minuty a vyběhla si licenci A (doufám :-)).

Do lesa odešli postupně i Tonda s taťkou. Jejich trať mi přišla obtížná a dlouhá.. Takže vlastně zábavná. :-)

Cesta domů uběhla zase rychle, stavili jsme se na vyhlášené zmrzlině u Pardubic. Jáchym si celou cestu hrál s vyhraným slizem, byli zábavní. :-)

Moc děkuji Tondovi a Jáchymovi za svezení a společně strávené chvíle. Morava nám mnoho dala, byly tu i mapové chybičky (ale jen chybičky =-)) a možnost posunout se dál.

V šest jsme byli unavení, a šťastní, doma.