Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Historicky první kotlářácké MTBO soustředění

11. 4. 2018 | Tomáš Johanovský

MTBO sekce Kotlářky začíná druhý rok svojí existence a aby nám to letos dobře jezdilo a mapovalo, tak jsme o víkendu 6. - 8. dubna uspořádali jarní MTBO soustředění spolu s přáteli z Ekonomu Praha. Naplánovali jsme si docela ambiciózní mix tréninků na mapách, jezdění na singltreku pod Smrkem a dalších aktivit.

V pátek odpoledne jsme na mapě Ekonomu v Jabkenicích jeli opravdu dlouhý middle (vítěz Pepa Goder měl čas přes 90 minut), který muselo dost lidí kvůli tmě a dlouhé cestě ze zpovykané Prahy zabalit. Moc hezky ho postavil Nikolas Domín. Zkrácenou trať vyhrál Tomáš Johanovský, jak se na hlavního pořadatele soustředění sluší. Kontroly jsme sbírali po tmě a na ubytování přijeli pozdě večer.

Zázemí jsme měli ve Ferdinandově v Chalupě pod Ořešníkem, kterou můžeme sportovcům jen doporučit - je to pěkně opravená chalupa s velkým pozemkem a vybavenou kuchyní. Z ní jsme v sobotu vyrazili na blízké tratě singltreku pod Smrkem. Původně jsme čekali sníh, ale místo něj bylo jen občas bahno a pár spadaných stromů. Jezdili jsme v menších skupinkách podle výkonnosti, rodiče se střídali u dětí a s kočárky, ale na oběd v Novém Městě jsme se sešli skoro všichni, jak je vidět i na přiložené fotce.

Po obědě jsme vyrazili na polskou část stezek. Simča nás přesvědčila, že bychom měli projet i Zaječnik a pak už bylo skoro jasné, že stihneme za jeden dne projet úplně všechny stezky, které centrum pod Smrkem nabízí. Tohle osobně považuju za největší výkon soustředění, najezdili jsme za den asi 88 km, z toho 80 v terénu s převýšením kolem 1500 metrů.

Po společné večeři v hospodě s opravdu lidovými cenami zbyl čas i na nějaké ty společenské hry a volnou zábavu. Plánované rozbory postupů a MTBO píchače jsme nakonec nestihli, ale to ani moc nevadilo.

V neděli jsme vyrazili na mapu Bikeberg, kde Simča připravila tři okruhy mezi Bramberkem a Jabloncem nad Nisou. Potkali jsme i trochu sněhu a ledu, ale jezdit se dalo všude. Jen škoda toho deště na závěr, který některé závodníky, ale hlavně sběrače kontrol, pěkně vytrestal. Jinak nám počasí celý víkend přálo a jezdili jsme převážně v našich nových krásných krátkých dresech. Výsledky neděle nemáme úplně kompletní, ale určitě uspěli Ondra Falta, Tomáš i Martin Nývlt.

Celkově se soustředění opravdu povedlo, dík patří všem účastníkům i spolupořadatelům. Příští rok ho určitě uděláme znovu.Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: