Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Prosincové o-radovánky

27. 12. 2015 | Dominika Plochová

Poté, co se listopad překulil v prosinec, bylo jasné, že nás čeká několikaměsíční odpočinek od klasických orienťáckých závodů, které ale důstojně zastoupí různé závody Pražské zimní ligy. A že jsme jich ještě před Vánocemi stihli pěknou porci!

4. 12. Mikulášův kufr

První prosincový pátek, den před Mikulášskou nadílkou se v Krčském lese konal tradiční Mikulášův kufr. Startovalo se od čtyř hodin odpoledne, což v tuto roční dobu znamenalo, že bez čelovky nemělo cenu do lesa vůbec chodit. Kdo si závod chtěl přeci jen nějak zpestřit, mohl si vybrat trať na mapě bez cest. Závod je ale určen primárně dětem, proto je na startu i v cíli obsluhovaly bytosti hodné tohoto předsvátečního večera. Kdo v cíli odrecitoval Čertovi s Mikulášem básničku, nemusel se po absolvování náročného závodu bát ještě únosu do horoucích pekel.

V kategorii Čertíků byl na 1. místě Milan Malačka, mezi Čerticemi skončila Maruška Kalousková na 3. místě. První místa si vyběhli i Lucifer Ondra Pospíšil a Pekelnice Majka Dlouhá (běželi na mapě bez cest).

Počet Kotlíků na akci: 11

5. 12. Čertovy rohy

V sobotu, den poté, se konal další závod Pražské zimní ligy, tentokrát již mimo Prahu, a to na Berounsku. V obci Malé Přílepy bylo pro závodníky připraveno zázemí i s občerstvením v místním sále, odkud závodníci vyráželi do lesa na tratě dlouhé 3 - 12 km. Na mapě tentokrát žádné detaily nechyběly, na poměry PZL byla naopak nezvykle aktuální. 

Počet Kotlíků na akci: 14

12. 12. Tour de Prokopák

Ani další prosincový víkend se neobešel bez závodu PZL, tentokrát opět přímo v Praze. V Prokopském údolí (a jeho blízkém i vzdálenějším okolí) vedly čtyři různě dlouhé tratě (5 - 7,5 - 12 a  16 km). Ta nejdelší trať vedla z Prokopského údolí (od hospody Na Cvičišti), přes o-mapy Hůrka a Sauna přes Košíře až na Smíchov a pak přes Děvín zpět Na Cvičiště. Závodníci na této trati naběhali až 21 km. Velmi dobře si opět vedli Milan Malačka (3. v kategorii C) a Ondra Pospíšil (8. v kategorii A). Na nejdelší trať se ještě vydali odvážlivci Jakub I., Dominika a Majka, kteří na trati strávili více jak dvě a čtvrt hodiny.

Počet Kotlíků na akci: 14

20. 12. Večerník Praha

To je již tradiční předvánoční taškařice Fandy Paška, tentokrát ve Stromovce. O čem to celé bylo a jak Dominika dosáhla svého celkového 3. místa si přečtěte přímo na webu závodu. Pokud o závodě slyšíte prvně, doporučuji projít si i mapy a ohlasy z předchozích ročníků!

Počet Kotlíků na akci: 29

24. 12. Štědroranní oddílový výběh kolem Sázavy

Celkem 13 Kotlíků (i dva přespolní až z Jilemnice!) se na Štědrý den dopoledne zúčastnilo dvacetikilometrového výběhu kolem Sázavy. Sraz byl v 9:30 v Petrově, odkud jsme se po turistických značkách vydali přes Luka pod Medníkem a Žampach do Kamenného Přívozu, kde jsme přeběhli na druhý břeh a po Naučné stezce Medník se vraceli zpět. V Pikovicích jsme přeběhli most zase na druhou stranu a už jen stačilo vyběhnout kilometrový superprudký kopec zpět do Petrova. Šárka celou trasu absolvovala na kole.

Celkový počet Kotlíků: 13

26. - 27. 12. Víkend na Klínech

S vidinou skvělého lyžování jsme si na konci listopadu domluvili víkend v ozkoušeném Penzionu Stará škola na krušnohorských Klínech. Po sněhu však není ani památky, tak jsme si zabalili běhací boty, v sobotu dopoledne si uspořádaly na okraji Litvínova krátký mapový trénink a odpoledne vyrazili na krásný výběh od vodní nádrže Fláje podél zdejších flájských plavebních kanálů. V rámci podvečerní KPČ jsme vyrazili na zámek Jezeří (kupodivu tam 26. 12. večer nebylo nic vidět), vlezli jsme do staré štoly po těžbě železné rudy a i do nedaleké zříceniny mauzolea Čertova kaple. V neděli jsme pak vyrazili na pěší výlet. Příprava na něj nebyla lehká. Nikdo nikdy moc neřeší, co si vzít na sebe na nějaký výběh. Ale jak se obléct na pěší výlet? Elasťáky nebo džíny? A jako jaký boty? Nebude mi moc zima nebo moc teplo? A co na hlavu? Čepici, když je venku 10 stupňů? Nakonec jsme všechny otázky života a smrti vyřešili a vyrazili na další krásný výlet (vodní nádrž Janov, rozhledna Jeřabina, hraniční vesnička Mníšek).

Celkový počet Kotlíků: 7

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: