Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Ohlédnutí za jarním Pražským žebříčkem

3. 6. 2018 | Tonda a Dominika

V sobotu 2. 6. za krásného počasí proběhl v Ondřejově poslední závod Pražského žebříčku a to je příležitost ke krátkému ohlédnutí za tím, co se podařilo:

ŽACTVO

 • Za náš klub startovalo v žákovských kategoriích (včetně HDR) skoro 90 dětí, takže velká většina těch, kteří navštěvují středeční tréninky. Rodičům patří velká pochvala za to, že děti na závody doprovodili :-).
 • Máme mezi sebou borce a borkyně, kteří odrostli z fáborků a pustili se s odvahou do závodních nefáborkových tratí: Anička Kváčová, Matěj Rybář, Daník Machar, Kuba Salinger, Kuba Studnička, Honza Lacina, Adam Engel, Franta Švarc. A na tratích ani ve výsledcích se rozhodně neztratili!!!
 • Máme také celou řadu borců, kteří, ačkoli spadají věkem do kategorií HD10 zatápějí soupeřům o dva roky starším v kategorii HD12:  Eda Machar, Šimon Víteček, Jáchym Šubrt. 

A teď k výsledkům v nefáborkových, a tedy žebříčkových kategoriích:

 • Viki a Zuzi Škáchovy, Bára Halašková, Jáchym Šubrt, Eda Machar, Matěj Machar, Šimon Víteček a Dominik Maroušek si vyběhli licenci B.
  • Viki i Zuzka naprosto fenomenálně nedaly soupeřkám šanci!!!
  • Bára začala běhat orienťák teprve letos v zimě!!!
  • Jáchym, Eda i Šimon spadají věkově do nižší kategorie a porazili naprostou většinu kluků o dva roky starších (a to je sakra rozdíl, když vám je 10 a soupeříte s 12-letými!!!)
  • Dominik je v H12 teprve prvním rokem a s orienťákem to začal brát vážněji až od letošního jara!!!
 • V první desítce D10 máme hned pět našich borkyň!!!: Julča Hladíková na 2. místě, Bětka Vondráčková na 4., Bára Zákoucká na 5., Kája Mulis na 8., Eliška Zemanová na 10 - a hned kousek za desítkou je Pája Nováková a Adélka Snížková.
 • V H10 se Štěpán Brandejs i Martin Horáček blýskli vítězstvími v jednotlivých závodech (i když celkově jim k lepšímu umístění chyběla větší účast).

Velká pochvala samozřejmě patří i všem ostatním dětem, které závodily. Kromě výborných výsledků se zdá, že se nám začíná tvořit i dobrý tým. Děti - alespoň ty, které vyjely na několik závodů nebo na soustředění - se mezi sebou poznaly, mají si o čem povídat, jsou spolu rády - a to je do života také důležité.

Je třeba zmínit i to, že s námi začala závodit i desítka rodičů. Pro děti je velmi důležité, když i jejich táta nebo máma se odváží do lesa a poznají, jaké to je, když člověk nějaký ten lampion nemůže najít - obohatí to rodinný život a máte doma o další společné téma navíc. Uvidíte, že až se Vaše dítě dostane do puberty, bude se Vám to hodit :-).

DOROST

Kotlářáčtí dorostenečtí béčkaři vyhráli PŽ ve třech ze čtyřech kategoriích, v H16 dokonce ovládli první tři místa (Jarda Sedláček, Matěj Šubrt a Albert Mareš)!

V D16 vyhrála Anička Smutná, která s pravidelným závoděním začala teprve na podzim a na jaře už ovládla celý žebříček a dokonce si i vyběhla účast na MČR ve sprintu, kde si jen o pár vteřin nevyběhla licenci A.

H18ky ovládl Přemek Novák a licenci B si zajistil na 4. místě i David Klement.

V D18 skončila na 2. místě Maruška Kalousková.

Sumasumárum jarní PŽ nám přinesl 8 nových béčkařů, a to je super, gratulujeme!!!

Výsledky žebříčku naleznete zde.

 

Write a comment

 • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: