Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Oddílové zakončení v Šušni

17. 11. 2014 | Dominika Plochová

Prodloužený sváteční víkend se dlouho dopředu nabízel k uspořádání tradiční oddílové akce konce sezóny – oddílovému zakončení. Tentokrát jsme podobně jako loni vyrazili na západ od Prahy, a to do vísky Soseň pár kilometrů od západočeské Jesenice.

Sobotní ráno bylo ještě fakultativní. Kdo chtěl, mohl si zaSMIKovat v Říčanech, kdo nechtěl, mohl třeba shoppovat v IKEA či využít chvíle volna k relaxaci před nadcházejícím náročným programem. Ten započal odpoledne krátce po třetí hodině ve městečku Kralovice dvěma krátkými sprinty. Nenápadné městečko ukázalo své skryté sprintové možnosti a dokonce i ornitologické zajímavosti. Všímaví závodníci totiž mohli při běhu zahrádkářskou kolonií obdivovat klec s minimálně dvaceti andulkami. Po sprintu jsme se již přesunuli na ubytování do Sosně, kde nás čekala večeře a večerní program. Po několika letech jsme s sebou opět měli SI sadu, a tak jsme mohli zopakovat legendární soutěž „Opíchej si Kotlářku“. Pravidla jsou jednoduchá – každý má svůj čip a zároveň i krabičku, ale místo mapy a popisů obdrží jmenný seznam závodníků a musí je postupně všechny orazit. Nejdříve se konala dvě čtrnáctičlenná semifinále a poté i finále, ze kterého vzešla vítězka Madla, a je z ní tak nejlepší modrobílá píchačka:-)!

Nedělní ráno chvilku vypadalo, že si ještě rozmyslí, jestli trochu nezaprší, ale nakonec to zavrhlo a mohli jsme tak pokračovat v našem nabitém programu. V plánu byl mapový trénink, ale indicie pořadatelů napovídaly, že to nebude jen tak ledajaký trénink. A nebyl. Papír velikosti A3 nabízel pouze uzounký proužek mapy, který kopíroval postupy mezi kontrolami. Pro někoho brnkačka a za chvilku byl z lesa venku, ale byli i tací, kteří si to na trati a hlavně i mimo ni pěkně užívali. Na odpoledne měl každý za úkol nějaké to KPČ, což si především veteráni vzali k srdci a stihli navštívit a absolvovat snad nestihnutelné. Aby toho nebylo málo, byl na večer připraven nočák.

Na předem avizovaný pondělní dopolední trénink nesoucí pracovní název „Richard chodí okolo“, který si veteránky překřtily na „Opíchej si Richarda“ nakonec v tomto znění nedošlo, ale to neznamená, že byl zrušen. Byl pouze přejmenován na "Chodící školku" a Richard tak mohl trénink absolvovat spolu s ostatními v pozici závodníka. Na mapě byl vyznačen čtyřkilometrový okruh a uvnitř byly umístěny dvě kontroly. Po okruhu se spolu s hromadným startem závodníků vydala skupinka tří dětí a dvou matek, která nesla jednu SI krabičku a měla za úkol obejít tento okruh konstantní rychlostí za hodinu. Závodníci mezitím permanentně běhali k jedné z kontrol uprostřed a zpět na cestu ke skupince, a měli za úkol to absolvovat co nejvíckrát. Vyhrál to kdo jiný než nesmrtelný veterán Kauli. Prapůvod tohoto tréninku pochází z mého erasmáckého pobytu v Dánsku, kde jsem jej absolvovala na jejich oddílovém zakončení, tehdy to vypadalo asi takto. Tenkrát to bylo trochu vrstevnicové peklo, letos zase hustníkové.

No, a tímto tréninkem jsme zakončení zakončili spolu s celou sezónou, a teď hurá do tréninku na tu další!

Tady jsou odkazy na mapy jednotlivých tréninků - sprint, housenka, nočák a chodící školka.

Výsledky ze všech tréninků (kromě sprintů, ty ještě musíme najít) jsou tady!


zobrazit na Flickru

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: