Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Mistr světa omeleta - SMIK

17. 11. 2016 | Majka Pospíšilová

Časový plán závodu. Časy jsou orientační, co se dělo mezi těmito časy, raději nechtějte vědět. Zapsány jsou všechny myšlenkové pochody, které se týkaly závodu. Ty ostatní taky raději nechtějte vědět.

-60´ Diskutujeme nad tím, jaké jsou triky na SMIK. Já na žádný nepřicházím, tak odkoukám aspoň to, že si přepíšu do legitky jízdní řád.

-5´ Dostáváme do ruky mapu. Já bohužel jediné, co vím, že absolutně neodhadnu svoji rychlost. Netuším tedy, jestli se mi podaří v časovém limitu oběhnout oboru. Zároveň taky vím, že nejsem moc schopná naplánovat, kde v kolik budu (vím, že jste tohle asi nechtěli slyšet, ale snad potěším aspoň některé závodníky, že v tom nejsou sami:). Jediné, čím jsem si jistá, že neoběhnu vše. Volím proto variantu "spodem". Přijde mi, že je tam více kontrol, než nahoře. Takže kdybych nestihla obíhačku, mám "v kapse" víc bodů.

00´ Plán mám maximálně na tři kontroly dopředu - chci sebrat 32A (31 mohu vzít na konci, je blízko cíle), dál 43A a 40A. Vybíháme s davem, řvu na ně "mapujte tam vepředu"! 43A i 40A nacházím v pohodě (i díky tomu davu, který vepředu mapuje - i když se snažím volit trochu alternativní postupy). Na 40A se rychle rozhoduji. Mohla bych ještě stihnout 38A, která je do 11´.

10´ Jsem od kontroly ještě dost daleku, do minuty bych to nedala, radši se otáčím za "svým" davem a běžíme na 34A. Přijde mi, že na 38B, která je tam od 15 budu moc brzo a vydávám se po cestě na 44A. Když jsem nedaleko 38B, zjišťuji, že zas tak brzy tam nebudu (je cca minuta do jejího umístění), říkám si, ok, půjdu na ní.

15´ S davem čekáme, kdy jako kontrolu 38B přinesou. 10 sec po čase, kdy by tam měla být, nám dochází, že je něco špatně. My jsme špatně. Chvíli češeme hustník a najdeme ji o pár desítek metrů nazpět. Od kontroly odbíháme cca 30 sec po tom, co jsme ji chtěli razit. Což mi trochu komplikuje další plány. 44A je na stanovišti pouze do 17´. Prostě to musím stihnout (i když, ono by se nic nestalo, jen bych si musela počkat, až dojde na pozici B).

16:40 Razím trochu ve stresu 44A. Stihla jsem to. Následující 2 kontroly bez hrozby, že by někam utekly - 49A a 42A.

23´ Razím 42A. Začíná mi docházet, že teď bude klíčové stihnout 50B (je tam do 30). Pokud bych to nestihla, další možnost je až za 8 minut na druhé straně údolí. Což by asi znamenalo několik minut tam na ni čekat. To se mi nechtělo. Byla jsem pro 50B ochotná udělat všechno. Třeba vynechat 39, a pak se na ni vrátit. Snažila jsem se to pálit...

27:15 Razím 39C. Hehe, neuvědomila jsem si, že na ni budu muset čekat do 28. To jsem nemusela tak spěchat. Ok, aspoň se vydýchám. 50B je kousek, to už dáme (jo, od této chvíle už neběžím sama - seběhli jsme se s modrobílými Jardou T. a Tondou Š. a až do cíle jsme si dělali společnost; jasně, chtěla jsem, aby mi utekli, ale Jardovi dělalo potíže ražení kvůli sádře...).

29´ Razím 50B. Dál bez problémů 51A. Po cestě dolů údolím, k oboře, podél obory.

37´ Jsme někde dole u obory. Přemýšlím, jestli to stíháme do cíle. Asi jo. Kluci vypadají odhodlaně, že chtějí sebrat ještě kontroly po cestě zpět. Ok, nejsem máslo, jdu do toho taky. Bereme 45C, 52C.

44:45 Jsme na 35C. Než si ostatní orazí, můžeme běžet (kontrola zde byla od 45´). 35C hlídá Bořan. Volá na nás: "To jste to už jako celý oběhli?" Souhlasně přikyvujeme. Bořan "Tybrďo, tak to celé oběhnou všichni". Jasně. Když to dáme i MY, tak to přeci musí zvládnout všichni:) Bilancuji, kolik toho dám ještě do cíle. Kluci si můžou dovolit víc, já bych radši neriskovala. 47C určitě stojí za to (pokud nepřiběhneme více, jak 2 min po limitu). Vynecháváme ale 36C (kvůli jednomu bodu nemá cenu riskovat).

48´ Razíme 47C. Už zase s nějakým davem. Nějaký pán nejdřív vykřikuje, že běžet na 37C nemá smysl - přece kvůli bodu nepřiběhne pozdě. Čím blíž cíli jsme, tím více se nechá přesvědčit a nakonec má názor, že je to přece po cestě.

54´ Razíme 37C. Plán se zdá jasný - 46C a cíl.

57´ S tříminutovou rezervou dobíháme do cíle.

Až v koridoru mi někdo ukazuje, že vlastně varianta "horem" byla asi lepší. Ale možná pro kluky - pak se lépe stíhaly kontroly úplně na Z - 48, 41, 33). Já bych je stejně nestihla. Navíc - přece jsem na začátku netušila, zda to stihnu oběhnout celé...
A až na shromaždišti přijdu na to, že jsem si vlastně při startu říkala, že po cestě do cíle vezmu 31C. Jo, to by se dalo. V těch 3 minutách, co jsem měla nazbyt. Kdybych si toho všimla. Tak snad příště. Nemusím mít všechno, žejo.
Jo a ty přepsané časy do legitky byla pěkná blbost. Vůbec nebylo vidět ražení, takže jsem musela kontrolovat, zda nemám danou kontrolu oraženou pohmatem - takové Braillovo písmo trochu.
Kdybych měla závod zhodnotit, myslím, že jsem měla víc štěstí, než rozumu.


 

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: