Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Milan a Dorotka jedou na zimní olympiádu!

6. 1. 2018 | Dominika Plochová

Naštěstí se nemusí trmácet až do Pchjongčchangu na cestu jim v pohodě postačí hodinka a půl, za kterou autem urazí cestu Praha - Ústí nad Orlicí, kde budou v rámci VIII. zimních olympijských her dětí a mládeže spolu se zbytkem pražské LOB výpravy bydlet!

Olympiáda se koná od 28. 1. do 2. 2. a hostí ji Pardubický kraj. LOBy se, stejně jako biatlon a klasické lyžování, pojedou v okolí biatlonového areálu Letohradě. Na programu je sprint (pondělí), middle (středa) a dvoučlenné štafety (čtvrtek). Ze závodů v LOB se dokonce plánují 2-3 přímé přenosy vysílané ČT4 sport (příp. v internetovým vysíláním), což budou vůbec první přímé přenosy v LOB!!

Prosincové LOBy v Carlsfeldu byly pro Dorotku vůbec první LOBy, co kdy jela a hned to byly nominačky. Od října však poctivě trénovala s USK na kolečkových lyžích a později i na sněhu na Mísečkách a mapu dobře umí, to už víme, takže pěkné LOBové výsledky vlastně nebyly žádným překvapením:-).

Milan už má sice za sebou jednu účast na ZODM (před 4 lety v Novém Městě na Moravě), ale oficiální závody v LOB jel taky v prosinci poprvé (před 4 lety nebyl vůbec žádný sníh a žádné LOBy se nejely, kromě těch na ZODM), což je také poněkud kuriózní postup. 

Kromě této dvojice bude v LOB Prahu ještě reprezentovat Bára Smolková, které v létě běhá za Tretru, ale na LOBy jsme ji zlákali do Kotlářky a Dominika jako trenérka (trénování lyžování jí moc jde, především rady typu: "hele, děláš to blbě, ale úplně ti nedokážu říct, jak blbě", ale co byste chtěli od někoho, kdo tvrdí, že techniku odkoukal z televize a jezdí do rytmu....:-)).

Tak držte našim borcům i všem ostatním PraŽákům palce, ať ukážou, že i v Praze umíme lyžovat (o mapování už to vědí...:-))!

Stránky olympiády najdete zde.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: