Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

MČR sprintových štafet 2021

14. 6. 2021 | Pavel Klaška


Den po MČR ve sprintu se opět sprintovalo, ale tentokrát ve štafetě a o kousek vedle - v Litovli. Medailová radost dorostu z loňského roku se bohužel neopakovala. Modrobílí dorostenci sice dofinišovali na krásném druhém místě, ale chybějící kontrola po vyčtení čipů je bohužel o radost připravila.

Průběh závodu byl velice slibný. Rozbíhačka Anička Smutná nechala nervy za sebou v karanténě, a na prvním úseku všem vypálila rybník, když o 5 vteřin vyhrála.

Bert Mareš na druhém úseku rozhodně nezpomaloval, a po výborném výkonu předával druhý.

Jarda Sedláček měl nelehký úkol, udržet čelo, nenechat si utéct Opavu a připravit co nejlepší pozici Elišce Poborské do finiše. To se mu povedlo, a Eliška vybíhala v přímém souboji o medaile.

V něm bojovala velice úspěšně, nestačile jen na famózně běžící Markétu Mulíčkovou, a na diváckém úseku probíhala na druhém místě. Bohužel však v krátkém úseku trati mezi diváckou a cílem Eliška v kyslíkáči přehlédla jednu z kontrol, a tak v cíli trvala stříbrná radost jen krátkou chvíli.

I tak si dorostenci zaslouží obrovskou pochvalu, protože celou dobu bojovali na samé špici závodu, nebo ji dokonce tvořili.

Ani Béčko se nenechalo zahanbit, když v sestavě Hanka Koubová, Štěpán Koliáš, Vítek Škácha a Dorotka Tichá obsadil 14. místo, a v souboji B-štafet brali druhé místo.

V dospělých tahala štafeta za znatelně kratší konec. Rozhodně však sluší zmínit výkon Majdy Škáchové, která v nabité konkurenci prvního úseku přinesla Modrobílé barvy na 18. místě se ztrátou pouhé minuty na vedoucí závodnici, a Viki Škáchové, která neohroženě závodila s dospělými soupeřkami. Dospělé štafety pak doprovodila Litovelí i počínající bouřka, ve které jsme si nakonec doběhli pro celkové 26. místo.

 

Foto: Tomáš Bubela

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: