Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Malostranský triatlon aneb co se dá stihnout před prací či vysvědčením!

27. 6. 2014 | Dominika Plochová

Poslední páteční červnové ráno si tradičně žáci a studenti chodí pro vysvědčení a čekají je dvouměsíční prázdniny. Nejinak tomu bylo i dnes. Jen student Vojtěch Illner zvládl ještě před příchodem do školy absolvovat a vyhrát malý Malostranský triatlon. A samozřejmě u toho z Kotlářky nebyl sám!

V neskutečných šest hodin ráno se na čtyřicet nadšenců sešlo na nádvoří Tyršova domu, kde Bootcamp Hanky Dvorské pořádal (vesměs pro své cvičence, ale i pro veřejnost…) již 5. ročník Malostranského triatlonu. Modrobílých ranních ptáčat od podzimního čtvrtého ročníku (to jsme byli tři) přibylo, a tak bude ve výsledcích možné najít čtyři Kotlíky a čtyři Kotlice. A jak že to celé vypadalo? Začínalo se samozřejmě plaváním – 300 metrů, tedy 12 bazénů v suterénu Tyršova domu. Celé startovní pole do bazénu naskákalo najednou, takže v těch pěti drahách obyčejné „pětadvacítky“ bylo celkem těsno. Poté následoval přesun zpět do „depa“ před Tyršák, rychlé převlečení do cyklistického, popadnout helmu a kolu a pelášit přes Kampu a Mánesův most k Rudolfinu a odtud po cyklostezce podél Vltavy až pod Libeňský most a stejnou cestou zpět. Celkem 12 km. Na závěr zbýval samozřejmě běh. Tyršův dům je pod Petřínem, tak kam jinam by se běželo, že? Kopec jako blázen, trasa vymetá snad všechny schody, co na Petříně jsou a když už je konečně člověk pod rozhlednou, tak ví, že už je před ním jen sešup dolů a má ty závěrečné 4 běžecké kiláky za sebou!

No a jak se dařilo zúčastněným Kotlíkům? Pánové obsadili bednu! Jak již bylo zmíněno, vyhrál Vojta Illner, který všechny ostatní borce trhnul při výběhu Petřína. Na druhém místě byl Martin Nývlt a třetí Jirka Ramba. Na 11. místě skončil Tomáš Johanovský, který ztratil na plavání, jelikož plave ještě pomaleji než ŠDP. A kdo byl na únorovém alternativním tréninku – plavání a viděl tam ŠDP plavat (jak rychlost, tak styl…), tak už jistě chápe…:-)!

V dámách podala vyrovnaný výkon Zuzka Jiřištová a skončila tak na 2. místě, Dominika byla 4. a Šárka 5. Závodu se zúčastnila i naše nová zahraniční posila z Anglie – Sara Daniell, jak skončila uvidíme, až na webu vyjdou výsledky.

Byla to každopádně báječná akce a příští červen do toho jdeme zas!

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: