Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

MČR štafet, družstev a oblastních výběrů žactva

25. 10. 2022 | Pavel Klaška

Druhý říjnový víkend se uskutečnil již tradiční podzimní svátek všech českých orienťáků a závěr hlavní sezóny, Mistrovství ČR štafet, družstev a oblastních výběrů žactva. Tentokrát nebylo třeba jet na druhou stranu republiky, a proto se v sobotu ráno vypravily hned dva autobusy naplněné z velké části závoduchtivými ModroBílými do Výšinky u Dvora Králové.

Počasí bylo po oba dny až neobyčejně příznivé, les krásný a rychlý a nálada dobrá, zbývaly už jen ty výsledky.

V sobotu si nejlépe vedly nejmladší veteránky. Sestava Zuzka, Kamča a Peťula si v těsném závodě doběhly pro první místo v D105! Dorostenky braly v nabité D18 pěkné šesté místo (Alice, Háňa, Viki). Áčko žen bralo 13 flek a áčko chlapů 15.

Stříbrná štafeta PraŽáků v H14 měla hned dva naše zástupce, Edu a Patrika.

Neděle se nesla ve znamení soutěže družstev, sluníčka a pohodové atmosféry. Dospělé Áčko po dlouhé době aspirovalo na návrat to TOP10 umístění. Po celou dobu závodu se opravdu kolem té desítky pohybovalo nahoru a dolů, a nakonec heroickým výkonem Vojty Illnera (5. čas na úseku) urvalo přesně tu vytouženou desítku (sestava Bert, Majka, Ferda, Anička, Milan, MB, Vojťák).

První dvě družstva PraŽáků se umístila bohužel těsně pod bednou, 4. a 5. Jejich modrobílé složky si ale povětšinou vedly na svých úsecích velice solidně (Patrik a Jolča v A, Jáchym, Vašík, Dan a Bětka v B).

Velice solidní je i šesté místo nejmladších veteránů DH175 v sestavě Jarda, Zuzka, Ondra, Kiny a Kauli.

Všem se poslední letošní mistrovský víkend moc líbil, a u se nemůžeme dočkat zase za rok, kdy dorazíme určitě rychlejší, dokonalejší a hladovější po vyšších příčkách!

 

foto: Kade

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: