Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Lipnická modrobílá epopej

17. 6. 2017 | Jarda Tomeš

Dobrodružství začalo už cestou do Lipnice, každý ho měl různě daleko a na více či méně dlouhou chvíli. Někteří závodníci to měli napínavější s karanténou ☺. S Levákem jsme sjeli z D1 dřív a přijeli směrem od Ledče. I bez mapy by nás posledních pár kilometrů navedl kopec s lipnickým hradem, na místě pak velmi dobré značení a pořadatelé. Překvapením pro nás byl průjezd autem sadem podél shromaždiště, doběhová louka a prostranství pro stany se pořadatelům moc povedlo. Více o aréně a o filozofii stavby tratí zde

Kvalifikace byla v jednodušší a rychlejší části lesa, pěkné shrnutí je zde. Modrobílým se sobota povedla částečně. V ženách postoupila Dominika do áčka, EmBéčko do béčka (bohužel s bolavým kotníkem), Kinynka, Katka Mullis a Petra Snížková do céčka a Majka krásně došla do déčka. Terka Nováková postoupila v D20 ze 3. místa. Dodo i ve starší kategorii (D16) prošla do áčka a tam srdnatě bojovala i se šestiminutovým zářezem (vynechání kontroly a vracení se k ní). V kategorii nejmladších veteránek doběhly Zuzka a Lůca na 3. a 4. místě., což nebylo překvapení:-). Mezi nejmladšími byla Carolina Mullis nejvýše z dětí narozených v roce 2009. Bez ohledu na výsledky chci pochválit naše dorostenky a dorostence, někteří možná ani na začátku jara nečekali, že se na MČR probojují. Jen tak dál, na podzim na klasice poběžíte bomby! V dorostencích postupoval v H16 Milan z 5. místa, Tondovi se bohužel v H20 tolik nevedlo a zamířil do béčka. Muži se (určitě ne schválně) zařadili do nedělního našlapaného D-finále (Kauli, Ondra, Vojta, Pavel). Pro mě bylo semifinále zatím nejpovedenější letošní middle = neudělal jsem ani čtyřminutovou ani šestiminutovou chybu ☺. Na páté kontrole po dvou velkých chybách mě doběhl Michal Tihon, před kterým jsem pak usilovně kličkoval, ale on moji demenci ustál a běhal fakt docela rovně. S přibývající vzdáleností mi nohy běžely rychleji, ale hlava nebyla tak přesná, tak jsem mu z čisté ješitnosti zdrhnul aspoň na posledních dvou kontrolách. Výkon nebyl vyrovnaný, fyzicky spokojenost, hlavu bylo nutné na finále líp připravit. Stačilo to na pěkné 7. místo a jistý postup. V H50 vyhrál kvalifikaci Jakub Illner, za ním skončili zkušení Vavrys, Hadač a další tatíci drsných orienťáků. Jenom Pavel Stehno měl v sobotu diskotéku. Kdo by to do něj řekl:-)? Myslím, že ani naši mlaďasové nikde trsat nebyli. Největším sobotním vytrvalcem a kochačem byl Matýsek, který si s Levákem užíval lesa hodinu a tři čtvrtě.

Jedním z vrcholů víkendu, který média nepochopitelně opomněla, byla procházka kolem hradu a modrobílé obsazení penzionu Jantar a pivovarského domu Rebel. Asi o nás v restauraci věděli a přivítali nás venkovní hudbou:-). Po skvělé týmové večeři, při které se analyzovaly postupy a sledovaly výsledky a startovky na neděli, jsme šli ještě výkonnostně shoppovat do Kauflandu u nádraží. Ne úplně záměrně nás tam čekala pěkná sprintová volba s docela nenápadným průchodem, prostě když orienťák, tak všude, i při nákupu. Večer jsme jako pedagogický dohled (Dáša, Dominika a já) navštívili naši mládež v jejich neuvěřitelném doupěti – takovém přízemním baráčku vedle penzionu. Dominantou interiéru byl mega super bar (lihoviny si asi mládež moudře ukryla jinam) a asi taky velká obrazovka, na které pobíhal a létal a střílel agent Jejího Veličenstva. Ale diskuze nad mapami doplněná sušenkami přemohla i Jamese, muhehe. Paní učitelka Dáša a přísná trenérka Dominika pak určily ranní sraz na snídani na sedmou! Ráno bylo v doupěti ještě méně kyslíku než večer a při snídani byl možná každý aspoň na chvilku namíchnutej na Huberta a jeho moudra:-). Celkově se bydlení moc povedlo, díky Kinynce za zajednání penzionu i večeře.

Ve finále startovali nejdříve veteráni, pak junioři a nakonec hlavní kategorie, ženy a po nich muži kvůli sledování GPS trackingu. Článek o finále z o-news je zde i s ukázkou mužské trati. A jak to dopadlo pro Kotlíky?

Dodo by bez přeběhnutí jedné kontroly byla přibližně v půlce D16. Terka Nováková doběhla na 4. místě (za Vyhnálkovou, Čechovou a Argalášovou). Dominika sice uzavírala ženské A-finále, ale BYLA V TELEVIZI!, i s vtipným komentářem. Martinu bohužel limitoval kotník v béčku. Céčko byl malý přebor modrobílých žen – Kinynka vyhrála, Katka byla 5. a Petra 7. Majka statečně prošla déčkovou trať. Nejmladší veteránky se postaraly o jediné kotlí medaile – druhá Zuzka a třetí Lucka Janatová, vyhrála přesvědčivě a celkem očekávaně paní učitelka Katka Kašková. Malá Carolina skončila sedmá a byla tak rychlejší než fůra starších dětí. Milanovi se spíš nezadařilo v H16A (16. místo), Tonda Semerád si trochu spravil chuť druhým místem v H20B. V přeboru DKP na middlu byl nejlepší Kauli na 3. místě v H21D. V mladších rakváčích jsem zopakoval 7. místo z kvalifikace, není to špatné, ale mrzí chybky. 3 kontroly před koncem mě doběhl Petr Junek o 2 minuty. Po doběhu jsme čekali, kdy přifrčí Michal Horáček s těmi, které posbíral. Přifrčel brzo, ale asi neměl všechny terčíky, takže vyhrál překvapivě Tomáš Matras před Michalem Tihonem. V autě cestou do Prahy měl Kuba Veselý v reakci na moje mírné rozladění nad výkonem dobrý postřeh, že metodou odečítání chybiček a chyb bychom byli všichni mistři světa. Shodli jsme se, že nejúčinnější taktika bude prostě víc/líp trénovat.  Jirka Kalousek běžel pěkně H45B, zato Jakubovi se finále H50 nepovedlo tak jako sobota, ale bral to s nadhledem a humorem. Pavel Stehno vyhrál H65B a Zdenko doběhl druhý v H70B. A nakonec Matýsek – nějakým náhodným souběhem času a prostoru vlastně odstartoval do závodu, ale s tatínkem a Violkou mířili najisto za pořádnou koupačkou do lomů. Čili ve výsledcích by nemělo být „vzdal“, ale „koupal“, případně „kochal“.

Učitelské žvásty na závěr: Prohlašuji, že jsem během pobytu v Lipnici neopravil ani jeden úkol/písemku. Prosím svéprávné jedince, aby to sdělili mému vedení a naznačili, že získávám rozum a odvykám workoholismu, děkuji. Naši mládež jsem v jejich doupěti povzbudil, aby se neučili celou noc, ale třeba jenom chvilku. Jo, a aby pili jenom kvalitní lihoviny.

Další oznámení: Držím jako rukojmí modrou ponožku, rafinovaně jsem ji zabalil do modrého stanu (spolupachatele neprozradím), nemohla se bránit, bylo to rychlé a účinné. Doma jsem ji opakovaně vystavil waterboardingu v umyvadle. Takže je teď čistější a míň smrdí a v sobotu ji předám Kaulimu pro Kinynku.

Zde je možné se podívat na tracking hlavních kategorií.

A televizní „přenos“ je tady. Krásná reklama na OB se skvělým komentářem. Myslím, že to moc hezky ukazuje, jak OB funguje a jak to běžec v terénu řeší, navíc v nádherném prostředí. (jo, a je tam Dominika:-))

Fotky jsou např. tady a od Dana Ridzoně zde z nedělního doběhu.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: