Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Úspěšný začátek podzimní štafetové sezóny

19. 9. 2018 | Tonda Šubrt

Hned na začátku podzimní tréninkové sezóny měli naši hvězdní borci dilema, jestli navštívit pravidelný trénink ve Hvězdě, nebo se zúčastnit štafet v Krčském lese. Ti, kteří vybrali druhou možnost rozhodně nelitovali.

Na Hradčanské se sešlo 14 modrobílých borců a borkyň a vydalo se na Jižní město. O několik vlaků dál nás stíhali dva opozdilci, kteří se k nám spolu s dalšími sedmi stihli včas připojit na místě. Nastala obvyklá předstartovní nervozita - ale jak roste zkušenost, je znát, že většina dětí už ví, co na ně při štafetách čeká.

Soutěžili jsme v nejvíce obsazených kategoriích závodu - HD10 a HD12 - a na startu se modrobílé dresy neztratily. Nejprve odstartovali ti starší, mezi nimi byl i Jáchym Šubrt, Jakub Studnička, Anička Duhová a Štěpán Koliáš. A bylo znát, jak se naši derou rychle dopředu.

Za chvíli odstartovali i ti mladší. Na prvních úsecích Kája Mulis, Matěj Rybář a Eliška Zemanová.

My na divácké kontrole jsme si napětím okusovali nehty kdo se z hustníku vynoří nejdříve … a byla to Kája Mullis, která jasně na prvním úseku vedla, i když se jí soupeřky držely zuby nehty. Naprosto famózně zaběhl Matěj Rybář, zvlášť když se člověk podívá na jeho rok narození. Po chvíli se objevila i Eliška, pečlivě kontrolovala čísla kontrol a nenechala se ostatními závodníky vyvést z míry.

Mezitím se začaly objevovat závodníci z HD12 - a na prvním místě opět modrobílý dres, Jáchym. Dlouho mu sekundoval i Štěpán, který běžel pěkně rychle a dosáhl hezkého času. Bohužel ale vytáhl čip z jedné krabičky dříve, než stačila pípnout a tak mu bohužel jedna kontrola chyběla. Jakub Studnička zaběhl svůj úsek také výborně, udržel se ve vedoucí skupince. Po chvíli proběhla i Anička, takže první úseky byly kompletní.

Rozhodnuto ale nebylo, konkurenční štafety předávaly v těsném závěsu. My jsme ale měli výborně obsazené i druhé úseky. Skvěle zaběhla Julča Hladíková, která už nechala soupeře o pěkný kus za sebou. Adélka Snížková také ukázala, že její výkonnost letí strmě vzhůru a ve třetí štafetě Anička Kváčová se také rozhodně neztratila.

I dvanáctky běžely velmi rychle. Vedoucí štafetu si přebrala Zuzi Škáchová a suverénním způsobem své místo udržela. Štěpán Brandejs zaběhl velmi hezký úsek a předával na jednom z medailových míst. Úspěšný byl i Vojta Černý, i když jeho štafeta už trochu ztrácela na vítěznou skupinku, vytáhl ji o dvě místa výše. Pěkně zaběhl i Vincek Štůla, našel všechny kontroly - byla to dnes jeho první štafeta v životě.

Šlo do tuhého, na trať se dostaly třetí úseky. Šimon Víteček doslova letěl. I kdyby nepřebral na vedoucím místě, určitě by to na to první dotáhnul. Takhle doběhl do cíle ve chvíli, kdy to pořadatelé ještě nečekali a byli tak trochu překvapeni, kde se tam vzal. Ale kontroly měl všechny a to znamenalo, že první vítězství je v kapse. Srdnatě bojoval i Adam Engel, který přebíral po Adélce na šestém místě. Doběhl na krásném čtvrtém místě, pouze o jednu minutu pod bednou, ale v tak velkém počtu startujících štafet (přihlášených jich bylo 24!!!) to je skvělý úspěch! A bojovala i Julča Šavelová. Oproti předhozím štafetám bylo vidět, že běží, co to jde. Jedna z kontrol byla ale záludnější a také závěrečný pytlík Julče trochu zamotal hlavu - přesto si zaslouží pochvalu za snahu.

Ve dvanáctkách Viki na závěrečném úseku téměř letěla a do cíle doběhla s obrovským náskokem. Takže druhé zlato bylo v kapse. Moc pěkné překvapení přichystal Jonáš Vostrý - finišmen štafety,kde před ním běželi Štěpán Brandejs a Jakub Studnička. Přebíral na šestém a vytáhl do na nádherné třetí místo. Na stupních vítězů byla tím pádem jasná modrobílá převaha. Velmi solidně zaběhl i Jakub Salinger  (5. nejlepší čas na úseku) a dovedl svojí štafetu na pěkném desátém místě. A také Vítek Procházka ukázal, jak se stále zlepšuje, správně našel všechny kontroly a dovedl svoji štafetu do cíle.

Na cestě domů se na devíti hrudích leskly medaile - to je docela hezký výsledek, když celkem ve štafetách startovalo 21 borců :-).

A abych nezapomněl reprezentanty jsme měli i v liniových tratích. Terka, Gusta, Kačka, Filip a Míša vše v pohodě oběhli a určitě se brzy postaví na start nefáborkových tratí.

Vzorným příkladem šli i dospěláci, kteří v kategorii OPEN obsadili taky 1. místo (Martin Klaška, Pavel Klaška, Ondra Pospíšil)!

(poznámka - reportáž je psána dříve, než byly k dispozici oficiální výsledky. Je možné, že některá pořadí nebo časy byly nakonec trochu jiné, ale to vůbec nevadí, důležité je, že nás to všechny ohromně bavilo :-).

A tady už možno srovnat s oficiálními výsledky.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: