Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Kotlíci na PraŽáckém soustředku týden před obhajobou titulu!

1. 10. 2017 | Dorotka Tichá

Každoročně se během zářijového volna koná soustředění zvané "USK Open" během kterého probíhá závěrečná příprava PraŽáků na MČR družstev. Letos PraŽáci vyrazili poladit formu na Ještěd a o tom, jaké to tam bylo sepsala krásný článek Dorotka...

Ve čtvrtek ráno jsme se sešli na křižovatce u Kosti, abychom si zaběhli testovací, poměrně mapově těžký trénink. Za Kotlářku se nás sešlo šest: Dorotka, Vojta a Jáchym Š., Kája M., Dominika a Jarda T. Každý od toho čekal něco jiného, a tak se stalo, že si někteří v lese pobyli i přes hodinu…

Když jsme se všichni opět sešli, přejeli jsme na ubytování - na Pláně pod Ještědem. Byly krásné výhledy i terény.

Odpoledne jsme se potrápili s tréninkem ,,sudá-lichá” na vrstevnicovce, nebo mapě bez cest v terénech první letošní klasiky na ŽB Čechy. Jestli si někdo myslel, že Vašek (Zakouřil) už nic záludnějšího nevymyslí, tak se ohromně pletl. Poté, co jsme večer rozebrali všechny možné i nemožné postupy z dopoledního tréninku, nás další den ráno čekal Downhill, což není jen tak obyčejný trénink. Na trati se totiž dost často stane, že tam nějaká kontrola vůbec není, nebo je na špatném místě. Cílem závodníka tedy není jenom co nejrychleji oběhnout všechny kontroly, ale také určit, které kontroly byly na správném místě, a které ne.

Tím to samozřejmě zdaleka nekončilo. Po obědě jsme sice jenom hráli ,,čelenky”, což je taková plazící hra, ale v 19:45 potom vyrážel první závodník na nočák… Za světla čelovek jsme běhali po sjezdovkách, na kamenných polích i mezi vývraty na strmých stráních Ještědu.

V sobotu dopoledne jsme byli rozděleni na dvě skupiny - větší a menší. Obě skupiny se prostřídaly na technice běhu v terénu a kreslení zjednodušených map na odpolední okruhy opět v prostoru letošních béček u Křížan. Při dopoledním běhu v terénu jsme se nejen zadýchali na strmých svazích, ale také se například dozvěděli, jak běhá Lundanes či Šéďa. Odpoledne jsme zas prověřili, jak dobře či špatně jsme si dopoledne připravili záchytné body na čisté mapě. Kdo to dopoledne odflákl, tomu se to odpoledne zatraceně vymstilo.

Každý večer jsme se půl hodiny protahovali, což vedlo k tomu, že jsme se sotva doplazili na večeři…

Poté nás ještě čekaly postupy z downhillu a nočáku. Nechyběly ani Vaškovy motivační řeči ohledně příštího týdne, kdy budeme za Prahu obhajovat své loňské vítězství.

Zakončením byly nedělní dvojčlenné štafety. Tam jsme si vyzkoušeli, jak moc jsme nervózní před startem a jak moc se tedy příštího týdne máme bát. Následoval už jen oběd, úklid pokojů a rychlý odjezd před uzavřením silnice na Ještěd kvůli MČR na kolečkových lyžích.

A takové bylo letošní soustředění USK open...!

Výsledky a mapy z tréninků hledejte zde a foto jistě již brzy tady.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: