Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Kotlíci na přechodu (Krkonoš)

20. 11. 2017 | Dominika Plochová

Po loňském úspěšném, ale na poslední chvíli svolaném, a tudíž co do počtu účastníků trochu komorním, krkonošském putování za Zakončením v Rokytnici, dala letos trenérská rada hlavy do hromady o poznání dříve, a tak se už v průběhu léta zrodil plán na třídenní přechod Krkonoš, tentokrát pěkne od východu.

A tak se v pátek 17. 11. krátce před polednem vyrojilo v Žacléři na autobusové zastávce 19 Kotlíků, aby začali své putování (pod)zimní horskou přírodou. Sníh na sebe nenechal dlouho čekat a už zhruba po třech kilometrech se před námi rozprostřely zasněžené pláně. Zelená hřebenová značka nás první den vedla pro většinu naprosto neznámými končinami, kde touto dobou turista na turistu nenarazí. Přes slušnou vrtsvu sněhu nám cesta utíkala pěkně rychle a ještě dlouho před počátkem stmívání jsme dorazili na Pomezní boudy do Pivovaru Trautenberk. Místní pivo doporučuje jeden z jednoho pivaře naší skupiny, místní kávu jedna z jedné kávařky naší skupiny a večeři, snídani a nocleh v místní spacákovně 19 z 19ti nocležníků! 

V sobotu nás čekal nejnáročnější den - více než 20 kilometrů z Pomezek nad Pec k Pražské boudě. Samozřejmě nešlo vynechat Sněžku. Během dne, aby byly zážitky maximální, jsme střídavě zažili azúro, přibývání oblačnosti, megavichr na Sněžce (a při klouzavém sestupování z ní), bílou tmu mezi Luční boudou a Výrovkou a pak zase téměř jasno krátce před stmíváním už nad Pecí. Naším jediným požadavkem na počasí bylo, aby nepršelo, a to bylo splněno, takže maximální spokojenost!

V neděli už jen stačilo obejít rašeliniště na Černé hoře (pak se podívat na Bertíkovy fotky, jak to tam vlastně vypadá, když není komplet pod sněhem:-)), zazávidět svištícím běžkařům pěkné první lyžování na přes noc napadeném a čerstvě upraveném sněhu a doslova se sklouznout do Janských lázní do cukrárny. Tam jsme sladce vyčkali na příjezd busu, který nás odvezl zpátky do Prahy!

Několik postřehů a poznámek:

1) Když používáte na rozbitém bederáku jako zarážku propisku, může vám počmárat půlku bundy!

2) Když zamknete na hodinu a půl holky v jejich pokoji, tak kromě toho, že se málem počůrají, tak se hluboce zamyslí nad svým trénováním, a pak všechny vyžadují tréninkové plány!

3) Nejmladší účastník výpravy, devítiletý Šimon Víteček, nejen že vše na pohodu s námi ušel, ale v závěru měl samozřejmě energie nejvíc ze všech (když už byla v dáli vidět naše chalupa "Táto, to už dojdeš, já jdu napřed!!).

4) V pokynech k akci bylo jasně napsáno: "Netahejte s sebou zbytečnosti!" A tak, ještě než se skupinka v Žacléři dala do pohybu, vytáhla Dominika selfie tyč... Kdože psal ty pokyny...?


zobrazit na Flickru

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: