Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Jarní skály: Jednička na konci cesty

15. 3. 2015 | Šárka

„První kontrola konec cesty, to snad najdu,“ smálo se na startu eMBéčko. Mělo pravdu, z dkp-borkyň ji našlo nejrychleji (2:25; celkově na mezičase 6.).

Terka Nováková na MB ztratila 25 vteřin (2:50) a my ostatní jsme jedničku pohledaly ještě víc: Domina 3:04, Petra 3:25, Majka 3:53.

No a já jsem na jedničku šla dokonce dvakrát dýl než MB (5:16, celkově na mezičase předposlední, za mnou už byl jen jeden disk).

Kde byl problém? Dalo se čekat, že na ten konec cesty nebudeme nabíhat po té cestě. Dalo se taky čekat, že já, Domina i Majka jsme zhýčkané slovinskými mapami 1 : 10 000, a tak na patnáctce budem všechno hledat blíž. Ale takovejhle zásek?

Já jsem třeba vyběhla na hřeben, kde jsem čekala kontrolu, a když tam nebyla, tak jsem zoufale pobíhala kolem. O pár minut později jsem stojíc nad srázky přemýšlela, jestli náhodou nejsem na úplně jiném kopci. Níž a víc na jih mě napadlo seběhnout, až když jsem pod sebou uviděla Kamilu Gregorovou, startující dva intervaly za mnou.

Podle Majčina i Dominina gps logu je vidět, že měly podobný problém: náběh na hřbítek, následné zmatkování a nechápavé seběhnutí ke kontrole v údolíčku. Majčin log dokonce naznačuje, že naběhla na správné místo, ale cesta s kontrolou byla ve skutečnosti trochu jižněji (na obrázku je místo Majčina oražení vyznačeno jako fialová tečka).  

Jasně, gpsce se nedá věřit nastoprdo, ale tady to bylo fakt trošku divný. Nebo to byla jen nějaká hromadná kotlářácká psychóza, která je tak pěkně vidět na mezičasech?

Aktualizace 17. 3. 2015: Rozhodně to nebyla jen kotlářácká psychóza, koukněte na na tenhle gps tracking.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: