Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

HROB v Potštejně

10. 11. 2015 | Dominika Plochová

V Praze máme tak akorát Kavčí hory, kam navíc trapně jede metro, takže jak outdoorově orientovaný Pražák slyší cokoliv s přídomkem horský, hnedle se tam hrne hlava nehlava. Jak jinak si totiž vysvětlit pravidelnou vysokou účast Kotlíků na tak masochistické akci, kterou je MČR v horském orientačním běhu (zvaném jednoduše, ale výstižně HROB)?

Letos se ale tato akce konala mimo některý z českých horských masivů, naopak i relativně blízko královehradeckým rovinám – ve městě Potštejn. O rovinu by zde však už člověk nezakopl, nebo minimálně se to nepovedlo nikomu ze 18ti modrobílých HROBařů, ti všichni si dosytosti užívali místní pestré nabídky vrstevnic.  

Pořadatelé z Vamberka závodníky nešetřili, účastníci hlavní mužské kategorie HH za víkend naběhali více jak 70 km, MIXy, ženy a veteráni rozhodně neklesli hlouběji pod šedesátikilometrovou hranici. Průměrně si pak v lese denně pobyli kolem 4 hodin. Oproti předchozím rokům se běželo na mapě s měřítkem 1:30000 (tradičnější je 1:50000), kde barvy odpovídali orienťácké mapě (bílá = les, žlutá = louka), nikoliv turistické (bílá = louka, zelená = les), jak to u HROBů a rogainingů bývá. Mapa tak byla relativně podrobná, v terénu byla i docela hustá síť cest, a tak i z toho důvodu se celkem málo chybovalo a rozhodujícím faktorem byly rychlé nohy s velkou výdrží.

Sobotní etapa startovala hromadným startem a většina kategorií měla na roztrhání pole na začátku skorelauf. V neděli se pak startovalo hendikepově dle výsledků ze soboty.

„Vzácnou shodou náhod“ má Peťula Snížková asi 200 metrů od shromaždiště překrásnou chaloupku, kam se uvolila část modrobílé bandy ubytovat. Užívali jsme si tak luxusu „z pyžama na start“ a „z cíle rovnou do pyžama“. Sobotní unavené čekání na čas večeře a čas, kdy už nebude ostudně brzo na to jít konečně spát, jsme strávili návštěvami místních pohostinství (cukrárna, pivovar, ještěže je v Potštejně tak široká nabídka!) a krátkou procházkou s vírou, že nás díky ní budou druhý den nohy bolet o maličko míň. Naivní myšlenka! I když Majka furt provokovala, že jí nic nebolí a při večerním protahování provokovala ještě víc svou nevídanou ohebností.

No a jak to nakonec v neděli celé dopadlo? Vyhrál každý, kdo přijel a celé to absolvoval, takže si dovoluji vyjmenovat všechny modrobílé reprezentanty (v závorce s časem, který celkem za víkend strávili na trati – pro představu…):

DD (tj. dvě ženy):

1. místo Peťula Snížková (+ Jana Petráňová) (440 min.)

10. místo Eva Setínková (+ Anna Záveská) (665 min.)

HD (tj. muž a žena):

5. místo Honza Kauli Kolín a Dominika Plochová (399 min.)

10. místo Majka Dlouhá a Ondra Pospíšil (461 min)

HH (tj. dva muži):

2. místo Vojta Illner (+ Kuba Veselý) (503 min.)

6. místo Tomáš Johanovský a Jirka Mrázek (525 min.)

HD 40 (tj. muž a žena oba nad 40 let):

2. místo Jakub a Daniela Illnerovi (508 min.)

DD 40 (tj. dvě ženy nad 40 let):

7. místo Zuzana Setínková (+ Věra Hájková) (609 min.)

P12 (trať pro příchozí bez ohledu na věk a pohlaví, cca 12 km)

6. místo Gabča Hladíková a Aleš Trýzna (299 min.)

P17 (trať pro příchozí bez ohledu na věk a pohlaví, cca 17 km)

8. místo Pavel Klaška a Vaše Šňupárek (347 min.)

24. místo Jára Prouza a Petr Matoušek (583 min.)

Tady můžete již teď najít všechny mapy z obou dní a brzy přibude i možnost zakreslit/prohlédnout si postupy!

Foto: http://obvamberk.rajce.idnes.cz/


zobrazit na Flickru

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: