Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Hastrmanský PPŽ v Hostivicích

16. 5. 2018 | Tonda Šubrt

Zdá se, že první závod Pražského poháru žactva si vzali pod taktovku hastrmani z Hostivických rybníků. Už při příchodu od vlaku na nás vyždímali několik obrovských mraků plných vody. Když jsme se dostali pod středu na shromaždišti, pršet přestalo, ale to jen proto, aby naše závodníky vylákali na start. A tam na ně shodili další pořádný příděl vody.

Ale nás to nezlomilo. Závodníci a závodnice i v provazech deště zarputile hledali na březích rybníků lampiony a mnozí i v takovémto hastrmanském počasí ukázali soupeřům, že orienťák umí. Gratulujeme Káje Mullis za vítězství v D10 a Evě Ellederové v D10L, Honzovi Ellederovi ke 3. místu v H10L, Julčám Šavelové a Hladíkové za 4. místa, Adamovi Engelovi za 5. místo a také spoustě dalších za vynikající výkony.

Hrdinou dne se dnes stal Filip Rybář. Je ročník 2011, zatím na závodech běhal vždy s doprovodem kategorii HDR. Dnes byl ale (malým omylem) přihlášen do nefáborkové kategorie H10. Filip se nezalekl a poctivě začal hledat kontroly. Bohužel po menší průtrži mračen se mu u třetí kontroly rozmočila mapa. Filip se vrátil na start, řekl si o novou mapu a doprovod a pak pokračoval ve sbírání dalších kontrol. Do cíle dorazil po více než dvou hodinách (v to počítaje hodinu hustého deště) právě ve chvíli, kdy jsme začali formovat rojnici, která měla za cíl Filipa z Hostivických bažin do setmění vytáhnout.

Tak zase za týden!!!

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: