Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Jarní sezóna zahájena ve velkém!

25. 3. 2018 | Dominika Plochová

Je vidět, jak jsou všichni po zimě natešeni vyběhnout konečně s mapou do lesa, protože přestože se jednalo o první oficiální závodní víkend této sezóny, a to navíc s nejasnou, spíše nepříznivou předpovědí počasí, odbylo si své první jarní závody přes 100 Kotlíků!

Pro začátek jsme ale trochu rozdělili síly!

SOBOTA

1) Velká tlupa dorostenců s o něco méně početnou tlupou dospělých vyrazila kousek za Nový Bydžov na první závod Českého poháru štafet.

Nejlepším výsledkem se blýskly dorostenky - pro 8. místo si doběhly ve složení Dorotka Tichá - Eliška Poborská - Pavla Blahová. Druhá štafeta dorostenek skončila na 25. místě. Zde se skvělým výsledkem na druhém úseku blýskla Anička Smutná, která svůj první závod běžela ani ne před rokem, a její čas na úseku byl srovnatelný s daleko zkušenějšími borkyněmi, jen tak dál!

Jen o jedno místo za dorostenkami zaostaly ženy, když doběhly deváté (Dominika - Kinynka - Majka).

Dorostenci oslabeni o nemocné a zraněné vybojovali v béčkovém složení solidní 17. místo, druhá štafeta pak byla 24.

Muži doběhli 21. a 28.

2) Na západ od Prahy bojovalo pár dalších Kotlíků na dvou západočeských žebříčcích. Na obou skončila na 1. místě Kája Mullis v D10, její maminka Katka pak byla 1. a 3 v D21.

NEDĚLE

1) U Nového Bydžova se bojovalo i v neděli, ale pro změnu v kategorii jednotlivců. Pro dorostence to v kategorii D/H21C byl i boj o nominaci na dubnový CEYOC (Středoevropský pohár mládeže), který Dorotce ani Milanovi bohužel zhruba o 2 minuty nevyšel. Ale i tak je jejich 14. (Dorotka) a 30. (Milan) místo v konkurenci více jak 110 borců/borkyň velmi pěkné!

2) Nejvíce se to však Kotlíky hemžilo na shromaždišti (a na bedně!) na prvním Pražském žebříčku v Červeném mlýně u Rakovníka. Třeba jen v kategorii H12 startovalo 11 Kotlíků! Co do počtu jsme vyhráli určitě, ale i mezi jednotlivci nás bylo vidět!

  1. místo - Julča Hladíková v D10, Štěpán Brandejs v H10, Bertk Mareš v H16, David Klement v H18, Filip Hladík v HDR
  2. místo - Viki Škáchová v D12, Bára Špičáková v D35K, Martin Janata v H21L
  3. místo - Violka Janatová v D10, Majka Pospíšilová v D21L, Jarda Sedláček v H16, Honza Víteček v P.

Pochvalu si zaslouží všichni žáci, kteří na závod přijeli a snažili se ze všech sil a i celá řada rodičů, kteří si také odbyli svoji orienťáckou premiéru, nejčastěji v kategorii P.

Teď nás čeká pořadatelská velikonoční pauza a víkend po ní hurá na další závody!

 

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: