Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Béčka v Proseči

9. 9. 2014 | Ivana Mrázková

Závodníci „českých“ Béček běhali v sobotu 6. klasiku a v neděli 7. září krátkou trať poblíž Toulovcových maštalí. Tratě připravili orienťáci z oddílu SK Chrast. Závodníci po vydýchání mluvili o terénu závodů téměř stejně vzletně jako tetička Wiki.

Na louku za městem Proseč se sjelo 1202 závodníků. Naštěstí vyšla suchá varianta a všechna auta se srovnala na louku nad shromaždištěm. Sobotní déšť naštěstí byl natolik mírný, že se dalo bez problémů parkovat i v neděli. Parametry tratí odpovídaly zadání, jen se z nich nedalo vyčíst jak náročná podložka v lese čeká. Kdo si vzpomněl, případně doma našel mapu Toulovcovy maštale, tušil, že si v lese užije jak orientování se tak i zkoušku fyzické připravenosti ;-).Mezi vřesem, borůvčím, bažinami a klacky se navíc ukrývalo nepřeberné množství hub, které určitě dráždily všechny o-houbaře.

Kotlíků se v a kolem krásného modrého stanu motalo 35, plus zatím neběhající zálohy ve věku 10 – 35 měsíců. Výsledky, které jsme dosáhli v sobotu umístil pořadatel zde. Povzdechy po závodě patřily mapě „patnácce“ a náročnosti tratí, ale to vždy podle dosaženého výsledku.

Pořadatel zajistil spolehlivě hlásícího Béďu (naštěstí tentokrát bez muziky – bohužel pak  hrála v noci) dobře zásobený bufet, dostatek piva, dobrou kávu a množství prodejních stánků se sportovním vybavením. Ty posledně jmenované byly tentokrát doslova v obležení, protože mnozí z nás nečetli pokyny pozorně a narychlo dokupovali boty bez hřebů. Po odpolední bouřce se oddíl roztrhal a každý se odebral do svého ubytování. Můžu hodnotit přespání v prosečské základní škole, kde po počáteční hysterii okolo málo funkčních sprch bylo nakonec velmi útulno. Okolí Proseče přímo lákalo na KPČ. My si vybrali návštěvu nedalekých Nových Hradů s krásně opraveným zámkem, úchvatným okolím a dvěmi svatbami. Dokonce jsme u muzea klobouků potkali samotného majitele zámku, pana Kučeru a pomyslně před ním smekli.

Neděle nám připomněla, že léto ještě neskončilo a že sluníčko má stále dost sil. Tentokrát se v …členitém terénu, hlubokých údolích  s terénními detaily, velkém množství skalek a skalních útvarů, v údolích s potůčky a vodotečemi i v dobře průběžném lese (viz pokyny) ukrývalo více kontrol a hlavně byly blíž u sebe. Všechny kategorie běhaly nedělní krátkou trať na „desítce“ a shodli jsme se, že v lese bylo krásně a kdybychom jeden každý neudělali nějakou tu chybku, byla by zkratka DKP ve výsledcích lépe vidět. I když třeba ženská kategorie D21A  je zkratkou DKP prošpikována úspěšně. Hned za Zuzkou Stehnovou-Jedličkovou je Kyninka, šestá je Šárka, osmá Simona a tak plynule dál celou kategorií.

Z mužů se nejlépe umístil Zdenek v H70B  – třetí.

Pořadatelé přidali na své stránky bohatou fotodokumentaci, kde se ti kteří se tam najdou určitě potěší připomínkou svého urputného boje při hledání terčíků.

 

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: