Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Žákovské soustředění v Písku

21. 3. 2018 | Dominika Plochová

O druhém březnovém víkendu, ano, to by ten, kdy to již vypadalo, že začalo jaro a zima, sníh a mráz už se dávno přesunul někam jinam, se uskutečnilo, po hodně dlouhé době, čistě kotlářácké mapové soustředění pro kategorii Kotlíků DH10-12.

V týdnu před akcí to sice chvilku vypadalo, že budeme soustředění muset zrušit, když nám na poslední chvíli vybouchlo rezervované ubytování, které bylo krásně na mapě, uprostřed lesa do 300 metrů od startu všech již naplánovaných tréninků, ale nakonec se podařilo sehnat náhradní ubytování na kraji lesa (Penzion U Malířských – vřele doporučujeme), a tak v pátek odpoledne mohla vyrazit skupinka modrobílých čepiček pěkně vlakem z Prahy do Písku!

Děti čekal nabitý program, poté co dorazily z nádraží do penzionu, tak hned, ještě před večeří (a s pohrůžkou, že už si na jejich večeře brousí zuby Bohouš) byly vyslány na nočák. Všechny ho zvládly a Bohouš zůstal na granulích.

V sobotu byly v plánu okruhy na úvod, odpoledne pak běh podle linie (v mapě, nikoliv v terénu) a „klasika“ – jak náročná byla a jak s ní děti bojovaly se můžete podívat zde.

Sobotní večerní program pak byl věnován kreslení mapy. Děti dostaly bílý papír, kde byly vyznačeny jen start, cíl a kontroly a měly za úkol si podle kompletní mapy nakreslit to podstatné, co pro zdárné oběhnutí tratě na mapě potřebují, s tím, že pak podle této překreslené mapy poběží nedělní trénink. Takový trénink budil velké obavy, ale pro většinu bylo nakonec příjemným překvapením, že to vlastně zas až tak těžké nebylo!

Pak už jen stačilo dobalit věci, dát si poslední oběd, rozloučit se s Bohoušem a hurá na vlak zpět do Prahy. Dvacítka dětí si to myslím skvěle užila, většina přiznala, že to byla pěkná makačka, každý se naučil něco nového nebo se aspoň před prvními závody pěkně rozmapoval a teď hurá na první Pražský žebříček!

Fotky z celé akce najdete zde.

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: