Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Česko-polské dny OB

1. 5. 2017 | Lúca Janatová

Na prodloužený víkend to pro nás byla jasná volba. Sobotní sprint proběhl v Polsku, v obci Swieradów Zdrój. Zde mohu referovat jen z výsledkové listiny, byť jsme úvod pro jistotu vynechali. O této obci vím jen to, že sem chodily do školy děti z Velké Jizerské louky z chaty Gorzystów (rodiče je sem v zimě vozili tam i zpět na pásovém džípu ještě tak 3roky zpět.. ale to jste asi vědět nepotřebovali). Tak k těm výsledkům..

Vojta byl v H21E víc vzadu než vepředu, ale porazil Levákova bratra o chlup, Pavel Klaška se těsně nevlezl do první dvacítky. Ivana zachraňovala čest a s přehledem vyhrála svoji kategorii.

A co bylo v neděli? Tentokrát v Čechách, v Horní Řasnici, krátká trať a dokonce mistrovství oblasti. Les to byl pěkný, vodoteče místy sváděly k chybkám, ale jinak ne až tak obtížné tratě. Veteráni dokonce používali výraz odfláknuté tratě. Někteří starší veteráni se v lese zdrželi jen kolem 20 minut, což při 2 km na start a 1,5 km z cíle muselo trochu zamrzet. Výsledkový servis:  Ivana 2. místo, Aleš 3. místo a světe div se, Violka 3. místo v D10L (aneb když jde před tebou Mates a chceš ho doběhnout, musíš se trochu snažit..), Lucka 5. v D21E a Vojta zase porazil Levákova bratra a víc bych to nerozmazávala.

Perla celého programu měla přijít v pondělí, a taky že přišla. Kdo nikdy nebyl v Jakuszycích nepochopí, ale kombinace těžkého horského lesa, krásných bažin, minima cest a horší viditelnosti značila, že bude o zábavu postaráno (mapa viz níže).

Cestou na jedničku si to pěkně hlídám, a o kus dál než bych ji čekala, nacházím. OK půjde to, okolo hustníku rovně rovně, najdu zelené, tam tu jámu přece uvidím. Houby, nevidím, je jich tam milion a tak přičítám 2 minuty. Jdu dál, trojka zdá se jasná, zas nic, přebíhám a minuta jak vyšitá. Tak tahle by to nešlo, koukám do mapy a bude hůř. Za nejhorší úsek považuji kontroly 6-9. Musím přiznat (zde přestávají číst žáci a dorostenci), nevím jakou taktiku nasadit. Nakonec jsem zvolila azimut, počítání potoků (počítáš v terénu 6 na mapě odečti 3) a modlení. Vyšlo to (zde mohou zase žáci a dorostenci začít číst), všechny kritické kontroly jsem našla, což mi stouplo do hlavy a z nepochopitelného důvodu se hrnu moc brzy do bažiny u K10, nedá se tím vůbec prolézt a opět přičítám minimálně 1,5 minuty. Za kritickou považuji ještě K13 - opět přesný azimut, počítání potoků a neskutečné štěstí mě vyplivne úplně u kontroly. Jako nenajít ji na první pokus, jsem tam doteď. Dál už v pohodě, jen bažina mezi K16 a 17 je o dost hlubší než jsem doufala. Celý závod velké dobrodružství. Nevím zda letos půjdu něco lepšího, trochu o tom pochybuji.

Výsledkový servis z pondělí: Ivana i Aleš shodně na 2. místě, Vojta solidní 18. místo, Lucka 6., Violka, Mates a Martin došli ˘

Prostě vyrazit do Polska za hranice se vyplatí!

Write a comment

  • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: