Oddíl orientačního běhu KOTLÁŘKA

Úvodní oblastní trojboj

3. 4. 2017 | Dominika Plochová

Ani jsme se nenadáli a nová sezóna je tu! A hned od začátku nás vůbec nešetří, úvodní oblastní víkend měl hned tři dějství vč. Dvou oblastních mistrovství, která nám přinesla několik titulů a plno dalších výborných výsledků.

Kdo se bojí nesmí do lesa, řekla si takhle při pátku čtyřiadvacítka Kotlíků a vyrazila poslední březnový den po setmění s mapou, buzolou a čelovkou na oblastní mistrovství v nočním orienťáku, které se konalo v Krčském lese. Kdo čekal jednoduchou rozcvičku před víkendovými denními závody, ten se šeredně mýlil, protože na závodníky čekaly mapově i fyzicky docela náročné tratě (na poměry městského lesa).

Kotlíci si z Krčáku odvezli hned sedm medailí. Tu nejcennější získala Simča v D21. Pro stříbro si doběhli Dominika (D21), Dan Ridzoň (H18) a Tonda Švarc (H16) a pro bronz Eliška Poborská (D14), Jana Malačková (D55) a Jirka Dlouhý (H55).

Pouhých dvanáct hodin poté startoval v Přední Kopanině první závod Pražského žebříčku 2017. Startovní listina slibovala oddílový rekord a překonání stovky Kotlíků na jednom závodě, rýmička ale na poslední chvíli naše řady trochu oslabila, a tak nás bylo “jen” 94, tedy desetina startovního pole. Běželo se na známé mapě Juliána, kde se střídají dlouhé roviny s prudkými svahy, v severní části ještě “okořeněné” o četné jámy připomínající tankové zákopy nebo taky pasti na mamuty.

Dva Kotlíci ukázali, že v takovém terénu cítí jako ryby ve vodě a ve svých kategoriích zvítězili:

 • Julie Hladíková (D10L) a Tonda Švarc (H16)

Neméně dobře si vedli borci na druhých místech:

 • Eliška Poborská (D14)
 • Bára Margoldová (D21L)
 • Hanka Stehnová (D65)
 • Jarda Sedláček (H14)

A i ti na těch třetích:

 • Carolina Mullis (D10L)
 • Dominika Plochová (D21L)
 • Milan Malačka (H16)
 • Dan Ridzoň (H18)
 • Jirka Dlouhý (H55)

No a po sobotě přišla neděle a s ní další závod Pražského žebříčku a zároveň i další oblastní mistrovství, tentokrát ve sprintu. To se konalo za pořadatelství oddílu z Mělníka v městečku Mšeno. Centrum bylo u místního fotbalového hřiště, a tak kdo startoval později, mohl sledovat napínavý nedělní match žáků z SK Mšeno s neznámými protivníky v zelených dresech. Ani řada našich nevyžádaných rad domácím borcům k vítězství nepomohla.

To kotlářácká jedenáctka, která vystoupala na stupně vítězů (i když někdy jen pomyslně) ve sprintovém Přeboru Prahy žádné rady nepotřebovala:

 1. místa: Jarda Sedláček (H14), Dominika Plochová (D21L), Petr Šebek (H18), Ivana Mrázková (D55)
 2. místa: Dorotka Tichá (D16), Milan Malačka (H16), Dan Ridzoň (H18), Blanka Collis (D35), Hanka Stehnová (D65)
 3. místa: Tonda Švarc (H16), Katka Mullis (D21L)

Nutno zmínit i ty nejmladší borce, kteří přes zimu poctivě potrénovali na trénincích ve Hvězdě, a tak se ani v lese na Juliáně, ani ve městě Mšeně neztratily! Oba dva dny zdárně samostatně absolvovali Matěj a Eda Macharovi, Amálka a Julča Lampovy, Vítek Procházka, Jonáš Vostrý a Štěpán Brandejs!

Write a comment

 • Required fields are marked with *.

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
P
CZ
Aktuální závody
P
CZ
Termíny přihlášek
za podporu děkujeme: